‘Beykoz Pidesi’ her eve ulaştırılacak!

‘Beykoz Pidesi’ her eve ulaştırılacak!

Beykoz’da Ramazan Ayı’nın sevincini yaşatacak, lezzetiyle sofraları ve gönülleri ısıtacak “Beykoz Pidesi”nin ilçe sakinlerine dağıtımı başladı. 

Dünyayı derinden etkileyen Covid-19 salgını nedeniyle bu yıl geleneksel sokak iftarlarının kurulmadığı ilçede Beykoz Belediyesi Ramazan boyunca ev ev pide ikramı yapacak.

Ramazan Ayı’nın birlik ve beraberlik iklimine uygun yürütülen sosyal dayanışma çalışmaları kapsamında hazırlanan pideler her akşam farklı mahallelerde dağıtılarak iftar bereketi ilçe sakinleriyle  paylaşılacak.  

Beykoz’a özgü ve sağlıklı bir reçeteye sahip “Beykoz Pidesi”nin dağıtımı ilk olarak Anadolufeneri ve Poyrazköy Mahalleleri’nde yapıldı.  

İftar saatinden önce ilçe sakinlerinin kapılarını çalan Sosyal Masa ekipleri hem vatandaşlara pide ikram etti hem de hayırlı ve huzurlu bir Ramazan Ayı diledi.  

Tam buğday unu, ekşi maya, zeytin yağı ve kaya tuzundan oluşan sağlıklı malzemelerden hazırlanan Beykoz Pidesi lezzeti ve sunumuyla ilçe sakinleri tarafından çok beğenildi.

“Beykoz Pidesi” Ramazan boyunca her akşam farklı mahallelerde sofralara renk ve lezzet katacak.     

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın da zaman zaman pide dağıtımına katılarak vatandaşlara hayırlı bir Ramazan Ayı dileyecek.  

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ÖZEL HİZMET

Beytaş Yemek Üretim ve Dağıtım Merkezi de yaşlı, engelli ve kimsesiz ihtiyaç sahibi kimseler için verilen “Evde Sıcak Yemek” hizmeti kapsamında pide üretimi yapacak.

İhtiyaç sahipleri haftanın 7 günü sağlanan sıcak yemek hizmetiyle Ramazan boyunca pide sevinci yaşayacak.  

 

 

 

 

Facebook yorumları

Site Yorumları

  • Yusuf

    Beykoz belediyesi olarak Beykoz halkının akçelerini yıkılacak binaya ve müteahhitlere hortumlatanlar şimdi göz boyama telaşına düşmüş. O hortumlanan akçelerle Beykoz'da aç insan kalmazdı! Vicdanı olmayan bir zihniyetin ne imanı olur ne Allah'ı! Kur'an'ı indiriliş sırasıyla okuyun da önce ahlak vicdan, sonra iman olduğunu öğrenin. Namaz kılıyor diye oy veren cahiller daha Kuran ne anlatıyor ondan habersizler! İki pideye kalan varlıklarımızı da yedirin! Beykoz'da yüzyıllardır suyu içilen çeşmeler bile kurudu bu AKP döneminde!

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.