Geleceğin temiz Beykoz'u için sıfır atık

Geleceğin temiz Beykoz'u için sıfır atık

Beykoz Acrloft Alışveriş Merkezi ve Maritza Evleri’nin katılımıyla kurulan Atık Yönetimi Merkezi’nde organik atıklar geri dönüştürülecek.

Ülkemizde ilk kez düzenlenen ve Beykoz Belediyesi ile Yön Temizlik Şirketi (YÖNTEM) tarafından Acrloft Alışveriş Merkezi ve Maritza Evleri’nin katılımıyla kurulan Atık Yönetimi Merkezi’nde organik atıklar geri dönüştürülecek.

Atıkların geri dönüştürülmesi amacıyla Beykoz için birçok projeye imza atan Beykoz Belediyesi ve YÖNTEM tarafından Sıfır Atık sloganıyla başlatılan yeni çalışma kapsamında Acrloft Avm ve Maritza Evleri arasında kurulan merkezde atıklar kompostlaştırılacak.

Acrloft AVM ve Maritza Evleri için düzenlenen proje kapsamında oluşturulan Atık Yönetimi Merkezi’nde atıklar ıslak ve kuru atıklar olarak ikiye ayrılacak. Islak atıkların kompost makinelerinden geçirilmesiyle de geri dönüşüm maddesi elde edilecek.

Atık Yönetim Merkezi’nde gerçekleştirilen projenin tanıtım toplantısında konuşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, geri dönüşümün ülkemizde yaygınlaşması adına çalışma yapan örnek yerel yönetimlerden biri olduklarına dikkat çekerek, bu hizmeti ilçemizde sürdürmek istediklerini ifade etti. Beykoz’da birçok site bulunduğunu belirten Başkan Çelikbilek, bu uygulamaya katılımın artması halinde gelecek nesillere daha güzel bir dünya bırakma adında önemli bir adım atmış olacaklarını kaydetti.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.