Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ne sevgi ziyareti

Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ne sevgi ziyareti

Fevzi Çakmak Lisesi öğrencileri Beykoz Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti.

Beykozlu öğrencileri sokak hayvanları konusunda bilinçlendirmek, toplumda hayvan sevgisini yaygınlaştırmak, ilçede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi vermek üzere Beykoz Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ne düzenlenen ziyarete Fevzi Çakmak Lisesi’nden 200 öğrenci katıldı.

Beykoz Belediyesi Saha Sorumlusu Tülay Kumral ve veteriner hekimler eşliğinde merkezi gezen Fevzi Çakmak Lisesi öğrencilerine sahiplendirmeyi bekleyen hayvanlar hakkında bilgiler verildi, merkezde yürütülen bakım, tedavi, aşılama ve kısırlaştırma çalışmaları anlatıldı. Büyük bir ilgiyle cins, yaşlı, hasta ve yavru köpeklerin bakıldığı bölümleri gezen öğrenciler, hayvanlara sevgilerini cömertçe sundu.

Rehabilitasyon merkezinde yapılan çalışmalar hakkında öğrencilere bilgi veren Veteriner Hekim Turgut Özdemir: “Burası bir sirkülasyon içinde çalışıyor. Sahadan ilçeye getirilen hayvanlar burada aşılama, tedavi, kısırlaştırma işlemlerinden sonra alındıkları bölgeye geri götürülüyor. Sokak hayvanları herhangi bir nesne değil, size kalbini sunan, bağlanan bir varlıktır. Sahiplendiğiniz hayvanı ömrünüzün sonuna kadar bakmak üzere almalısınız. Hayvan sevgisinin yanı sıra bu bilinci de yaygınlaştırmak istiyoruz” dedi.

Mahmutşevket Paşa-Plonezköy arasında bulunan iyileştirme merkezini Akbaba İlköğretim Okulu, Çekmeköy Moda Fen Lisesi, Fevzi Çakmak Lisesi, Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu’ndan olmak üzere bu güne kadar 500 öğrenci ziyaret etti.

Sokak Hayvanları Sahiplerini Bekliyor

Haftanın 7 günü 10:00-16:00 saatleri arasında ziyarete açık olan merkezde yaklaşık 300 hayvanın bakımı yapılıyor. Mahalle ve köylerden alınarak bakım ve aşıları yapılmak üzere merkeze getirilen sokak hayvanları aşı ve kısırlaştırılma işlemlerinden sonra alındıkları bölgelere bırakılıyor ya da sahiplendiriliyor.

Merkezden yapılan sahiplendirmeler evlere yapılan ziyaretlerle denetlenerek hayvanların durumu kontrol ediliyor. 18 yaşını dolduran herkes barınaktan hayvan sahiplenebiliyor.

50 Gönüllü ve 3 Ekip Sahada Görev Yapıyor

Sokak Hayvanlarına yönelik çalışmalarda gönüllülerle işbirliği halinde çalışan Beykoz Belediyesi’nin 1’i acil bakım olmak üzere sahada 3 ekibi görev yapıyor. 444 66 61 No’lu telefona gelen çağrılar ekipler tarafından anında yanıtlanarak sokak hayvanları bulundukları bölgelerden alınıyor ve bakımları yapılmak üzere merkeze getiriliyor

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.