Her eve çöp bidonu

Her eve çöp bidonu

Beykoz Belediyesi, ilçenin daha temiz bir kent olması için 50 bin eve çöp bidonları dağıtmayı hedefliyor.                                                          

Beykoz Belediyesi, çevre temizlik çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.  Çöp toplama günlerinde kapı önlerine çıkarılan çöplerin başıboş hayvanlar tarafından dağıtılmaması, görüntü kirliliğinin, çöp sızıntı sularının, bundan dolayı oluşacak koku probleminin, mikrop üremesinin ve bütün bu sebeplerden dolayı oluşacak çevre kirliliğinin önüne geçilmesi amacıyla her haneye bir çöp bidonu dağıtmaya başladı.


İlk olarak Rüzgarlıbahçe Mahallesi Seyfibaba Sokağı?nda Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcıları Hanefi Dilmaç, Nevin Çalışkan, meclis üyelerinin katılımıyla esnaflara çöp bidonları dağıtıldı. Ev hanımlarının özellikle yoğun ilgi gösterdiği dağıtım programında kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, amaçlarının daha temiz bir Beykoz olduğunu belirterek, vatandaşlardan, çöp bidonlarını mutlaka belirlenen günlerde kapı önlerine konulmasını, sokak hayvanlarının bidonları dağıtmaması için kapaklarını mutlaka kapalı tutmalarını istedi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.