Beykoz'da kene timleri görev başında

Beykoz'da kene timleri görev başında

Yaz aylarının gelmesi ve artan sıcaklarla birlikte İstanbul’un yeşil alan bakımından en zengin ilçesi olan Beykoz’da kene ve haşere ilaçlama timleri iş başı yaptı.

Beykoz Belediyesi ekipleri vatandaşların yaz aylarını sorunsuz geçirmesi için yeşil alanlarda yoğun bir ilaçlama programı yürütüyor.  Kene timleri ilçedeki park ve yeşil alanları 20 günlük periyotlarla ilaçlıyor.  

Vatandaşların özellikle hafta sonu serinlemek için tercih ettiği mesire ve piknik alanları Beykoz Belediyesi’ni bünyesinde bulunan 5 ilaçlama timi tarafından düzenli olarak ilaçlanıyor.    

Halkın yaz aylarını sorunsuz geçirebilmesi için başlatılan çalışma, piknik ve mesire alanları ile ilçedeki 130 çocuk parkı, sokak içlerindeki çalılıklar ve metruk alanlarda devam ediyor.  

Vatandaş Şikayetleri de Yanıtlanıyor

Kene ve haşere ilaçlama çalışmaları kapsamında vatandaş şikâyetleri de en kısa sürede yanıtlanıyor. Belediyeye gelen çağrılar üzerine vatandaşlara ait bahçe ve araziler   ilaçlanıyor. 

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek düzenli olarak yürüttükleri ilaçlama çalışmaları ve aldıkları önlemlerle ilçedeki kene popülasyonunu kontrol altında tuttuklarını vatandaşların yeşil alanlardan gönül rahatlığıyla istifade edebileceğini söyledi. 

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.