Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

135Ç Çubuklu – Kavacık ring seferleri başladı

Ulaşım koordinasyonunda ortak çözümler üreten İETT ve Beykoz Belediyesi 135Ç Çubuklu-Kavacık (ring) yeni otobüs hattını vatandaşların hizmetine sundu.

Ulaşım koordinasyonunda ortak çözümler üreten İETT ve Beykoz Belediyesi 135Ç Çubuklu-Kavacık (ring)

Ulaşım koordinasyonunda ortak çözümler üreten İETT ve Beykoz Belediyesi 135Ç Çubuklu-Kavacık (ring) yeni otobüs hattını vatandaşların hizmetine sundu.

Ulaşım koordinasyonunda ortak çözümler üreten İETT ve Beykoz Belediyesi 135Ç Çubuklu-Kavacık (ring) yeni otobüs hattını vatandaşların hizmetine sundu. Ayrıca mevcut 15KÇ Çavuşbaşı-Üsküdar hattı, 15KÇ Karanlıkdere/Çavuşbaşı-Üsküdar hattı olarak seferlerini sürdürecek.

135Ç Çubuklu-Kavacık hattı

İki yaka arasında alternatif geçişlerin artırılmasına yönelik Çubuklu – İstinye arabalı vapur hattı seferinin başlamasıyla, yeni İETT otobüs hattına ihtiyaç duyuldu. Uygulamaya konulan 135Ç Çubuklu-Kavacık hattı Çubuklu, Körfez, Hasan Yavuz, Kavacık ve Köprü güzergâhında ring yaparak bu ihtiyaca çözüm olacak.

Beykozluların talepleri doğrultusunda oluşturulan otobüs hattıyla yolcuların Beykoz, Çubuklu, Kavacık noktalarına kısa sürede erişmesi, boğaz ve köprü trafiğine girmeden deniz yoluyla karşı yakaya geçişi sağlanacak.

15KÇ Üsküdar-Çavuşbaşı/Düzkestane/Dutdere hattı

15KÇ Çavuşbaşı – Üsküdar hattının güzergâhı da gelen talepler ve yapılan incelemeler doğrultusunda Köprübaşı – Dutdere – Çavuşbaşı – Gündoğdu Cad. – Kavacık Dörtyol – M.Ü. Anadoluhisarı Kampüsü – Çengelköy – Üsküdar Cami Önü İstasyonu olacak şekilde değiştirildi. Hattın yeni ismi 15KÇ Karanlıkdere/Çavuşbaşı–Üsküdar oldu.

Beykoz’un farklı noktalarında, ihtiyaçlara uygun olarak uygulanacak yeni ulaşım hatları, yeni güzergâhlar ve sefer düzenlemeleriyle çözümlerin süreceği bildirildi. 

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.