Beykoz'da Toplum Ruh Sağlığı Merkezi kuruluyor

Beykoz'da Toplum Ruh Sağlığı Merkezi kuruluyor

Ağır psikiyatri hastalarının, toplum temelli ruh sağlığı modeliyle tedavi edilmesi amacıyla “Toplum Ruh Sağlığı Merkezleri”nin 3.sü Beykoz’da açılıyor.

Tokatköy’de bulunan Beykoz Toplumsal Destek Merkezi (TODEM)’in ikinci katında hizmet verecek olan ruh sağlığı merkezi başhekimin atanmasıyla ilçe sakinlerinin hizmetinde olacak.

Ağır psikiyatri hastalarının sosyal çevrelerinden kopmadan, hastane ortamından uzakta tedavi edilmesi amacıyla kurulan merkezde hastaların klinik değerlendirmesi, tedavisi ve izlenmesi yapılacak.

“Toplum Ruh Sağlığı Merkezleri”nde hasta ve yakınlarına ilaçların etki ve yan etkileri, tedavi süreci hakkında bilgilendirme ve psikiyatrik hastalıklar hakkında eğitimler verilecek.

Merkeze kayıt yaptıran hastalar için ayrıca sosyal beceri eğitimleri, grup terapileri, uğraş terapileri ve meslekî rehabilitasyon hizmeti verilecek ve sosyal yaşama aktif katılımları desteklenecek.

Ayrıca psikiyatrik tedavi gören hastalara karşı toplumda oluşan ön yargıların ortadan kalkması için merkez aracılığıyla çalışmalar da yürütülecek.

Aile ve bireyin sağlıklı gelişimi, huzur ve mutluluğun tesisi için Kavacık Psikolojik Danışma Merkezi’ni hizmete açtıklarını ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek kuruluşuna destek verdikleri ruh sağlığı merkeziyle ortak çalışmalar yürüteceklerini söyledi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.