İstanbul'un suyu 1.5 yıl yeter

İstanbul'un suyu 1.5 yıl yeter

İstanbul büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul?daki baraj havzalarının korunması amacıyla İSKİ tarafından Sazlıdere barajı kenarında gerçekleştirilen ağaç dikim törenine katıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, barajlardaki doluluk oranının yüzde 94.5 düzeyinde olduğunu belirterek, ''Son 15 yılın en iyi dönemindeyiz. Bu oran 1.5 yıllık su anlamına gelmektedir. Ancak İstanbullular yine suyu dikkatli kullanmalı'' dedi.

 

 

BARAJ SEVİYESİ YÜZDE 94,5

Törenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan topbaş, baraj doluluk oranlarının  son 15 yılın en iyi döneminde olduğunu belirterek, ?Barajların doluluk oranı  yüzde 94,5 seviyesinde. Melen'in ikinci hat inşaat çalışmaları hazırlıkları var. Barajlarımız gayet iyi. Bunlar bizim doğal kaynaklarımız. Tüketimde de dikkatli olmak zorundayız. Nasıl olsa çok su var, param çok demeyeceğiz. Bunları enerji harcayarak getiriyoruz. Şu anda hiç yağmur yağmasa da bu oran 1.5 yıl su anlamına gelmektedir. Ancak İstanbullular yine suyu dikkatli kullanmalı'' diye konuştu.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.