Yer altı çöp konteynırı uygulaması devam ediyor

Yer altı çöp konteynırı uygulaması devam ediyor

Beykoz Belediyesi,  hem daha temiz ve modern bir çevre, hem de trafiği daha az sıkışık bir Beykoz için, yer altı çöp konteynırı uygulamasına devam ediyor.

Beykoz Belediyesi,  hem daha temiz ve modern bir çevre, hem de trafiği daha az sıkışık bir Beykoz için, yer altı çöp konteynırı uygulamasına devam ediyor. En son Kavacık ve Paşabahçe Meydanı’ndan sonra şimdi de Beykoz Devlet Hastanesi girişinin önüne dört adet yer altı çöp konteynırı yerleştirildi; montaj kapsamındaki çevre düzenlemeleri ise sürüyor.

Çöp arabası günde 5 kez yerine 1 kez çöp almaya gidecek

Beykoz Güncel Haber olarak, Belediye Temizlik İşleri Müdürü Nihat Mutlu ile kısa bir görüşme yaptık.

Nihat Mutlu, projeleri kapsamında yer altı çöp konteynırlarının yerleştirilmeye devam edeceğini belirterek, bahsi geçen bölgeye günde 5 kere çöp arabasının girdiğini, ancak yer altı konteynırlarının montajı ile birlikte, günde bir kere çöp alımının yeterli olacağını ifade etti. Mutlu, “ şu anda bu yerlere çöp arabası ile günde beş kere yerine, bir kere gireceğiz ve de gece vakti gireceğiz; kimsenin ruhu duymayacak” dedi. Çöp arabalarının bu şekilde trafik yoğun alanlara girmeyişiyle birlikte trafiğin rahatlayacağı ve görüntü kirliğinin de ortadan kalkacağı vurgusunu yapan Beykoz Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Mutlu, halkın ve esnafın bu durumdan oldukça memnun olduklarını ifade etti. .

Normalin 7 katı çöp alıyor

Mutlu’nun verdiği bilgiye göre, yer altı çöp konteynırları, normal çöp konteynırlarının 7 katı daha fazla çöp alma kapasitesine sahip. Normal bir çöp konteynırı 0,8 m3 çöp alabilirken, yer altı çöp konteynırları 5 m3 çöp alma kapasitesine sahipler.

Şu ana kadar 70’e yakın yer altı konteynırı monte edildi

Temizlik İşleri Müdürü Nihat Mutlu’nun ifadesiyle, Beykoz’a şu ana kadar 70’e yakın yeraltı çöp konteynırı monte edildi. Mutlu, projenin devam edeceğini ve Beykoz sahiline de zamanla bu konteynırların yerleştirileceği bilgisini de verdi.

Haber: Arzu Başlantı

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.