Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

15 Temmuz Ruhu Beykoz'da yeniden şahlandı

Türk demokrasi tarihinin kara gecesi 15 Temmuz Darbe Girişimi'nin 1. Yıl dönümünde Beykoz halkı 15 Temmuz ruhunu yeniden şahlandırdı.

Türk demokrasi tarihinin kara gecesi 15 Temmuz Darbe Girişimi'nin 1. Yıl dönümünde,…

Türk demokrasi tarihinin kara gecesi 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin 1. Yıl dönümünde Beykoz halkı 15 Temmuz ruhunu yeniden şahlandırdı.

Türk demokrasi tarihinin kara gecesi 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin 1. Yıl dönümünde, vatan ve millet sevdasıyla köprü ve meydanlara inen binlerce ilçe sakini 15 Temmuz ruhunu yeniden şahlandırdı.

Vatanı karanlığa boğmayı amaçlayan darbe girişimine karşı tek yürek olan ilçe sakinleri “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün” coşkusunu hep birlikte paylaştı.

Beykozlular ilk olarak Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Anadolu Yakası girişinde toplanarak geçen yıl darbeye ilk darbeyi vurdukları yerde şehitlerini andı. 

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Saadettin Çay, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, belediye başkan yardımcıları, şehit yakınları, gaziler ve ilçe protokolünün katıldığı etkinlikte Beykozlular bir kez daha inancını, kararlılığını ortaya koydu.  

Başkan Çelikbilek: “Yüce Rabbim bizlere bir daha 15 Temmuz’lar göstermesin’ 

Buradaki buluşmada ilçe sakinlerine hitap eden: Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, burada yaptığı konuşmada, ‘O akşam tam da bu saatlerde, burada iki canımızı yitirdik ama her ne olursa olsun ölümüne Cumhurbaşkanımızın ve devletimizin yanında olduk. İki kardeşimizi kaybettik. Murat Akdemir kardeşimiz de Kuleli Askeri Lisesi’nin önünde darbeye karşı dururken, hainler tarafından şehadet şerbetini içti. Biz başka bir milletiz hamdolsun. Siz Beykozlular da çok başkasınız. Yüce Rabbim bizlere bir daha 15 Temmuz’lar göstermesin.’ dedi.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Saadettin Çay ve MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman ise darbe gecesi FSM köprüsünde yaşadıklarını ve mücadelelerini katılımcılarla paylaştı. 

Konuşmaların ardından ise aziz şehitlerimiz, vatanın ebedi birliği ve selameti için hep birlikte dua edildi.

Köprü girişindeki etkinliğin ardından ilçe sakinleri kadını erkeği, genci yaşlısıyla 15 Temmuz Şehitler Meydanı’ndaki yerlerini alarak demokrasi nöbetine iştirak ettiler.

Başkan Çelikbilek: “Bu milletle oyun olmaz”

Burada da bir konuşma gerçekleştirerek Türk milletinin tarihinde pek çok ihanetle karşılaştığını vurgulayan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Vatan sevgisi imandandır. Milletimiz bu ihanetleri çok kere yaşadı. Fakat 15 Temmuz gecesi yaşanan başkaydı, şeytani hasletlerle hazırlanmıştı. Milletimiz o gece içerdeki güzelliğini ortaya koydu. İnanç ve kararlıkla kendini sınamak isteyenlerin karşısına  yiğitçe çıktı. O gece dostlar sevindi, düşmanlar üzüldü. Bu milletle asla oyun oynanmaz. Bu milletin arkasında ümmetin duası var. O akşam birçok ülkeden Müslümanları şükür secdesinde gördük. Biz dünyadaki tüm Müslümanların acısını yüreğimizde hissediyoruz, mağdurların ve mazlumların savunucusuyuz. Biz yeryüzündeki mazlumların savunucusu olduğumuz müddetçe sırtımız yere gelmez. 15 Temmuz gecesi milletimiz Çanakkale Ruhuyla duruş sergiledi. Önce Allah’ın izni sonra milletimizin gayretiyle zafere ulaştık. O geceyi asla unutmayacak ve unutturmayacağız.” dedi.

Sinevizyon gösterisiyle TBMM”de yapılan anma etkinliklerini takip eden vatandaşlar alanda sabah ezanına kadar demokrasi nöbeti tuttu. 

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı