15 Temmuz şehidi Beykoz’daki kabri başında anıldı

15 Temmuz şehidi Beykoz’daki kabri başında anıldı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Boğaziçi Köprüsü’nde şehit olan Şenol Sağman, Riva’daki mezarı başında anıldı. 

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerince 15 Temmuz 2016'da gerçekleştirilen darbe girişiminde Boğaziçi Köprüsü’nde şehit olan Şenol Sağman, Beykoz'daki kabri başında anıldı.

15 Temmuz Derneği tarafından düzenlenen anma programına, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam, 15 Temmuz Derneği Başkanı İsmail Hakkı Turunç ile derneğin yönetim kurulu üyeleri ve Sağman'ın eşi Çilem Dilan Sağman katıldı.

Şehit Sağman'ın Riva’daki mezarlığının başında Kur'an okundu ve tüm şehitler için dua edildi.

“ALLAH BİR DAHA 15 TEMMUZ’U YAŞATMASIN”

Şehidin eşi Çilem Dilan Sağman, "Yıllar geçse eşimin acısı geçmiyor. Onsuz geçen zaman zor. Kolay bir şey değil. Hayat devam ediyor. Çocuğumuz var, ayakta durmak zorundayım. Onun anısını yaşatmak için yapabileceğim şey, arkasından Kur'an okutuyoruz. Bütün şehitlerimiz nurlar için yatsın, herkesin ailesine Allah sabırlar versin. 15 Temmuz'u Allah bir daha ülkemize yaşatmasın. Hiçbir zaman ülkece yaşamak istemeyiz." ifadelerini kullandı.

“EVLAT ACISINI KİMSE GÖRMESİN”

Anne Kadriye Sağman ise, 3 oğlundan birinin şehit olduğunu belirterek, "Çok iyi biriydi. 15 Temmuz gibi bir olay bir daha olmasın. Benim yaşadığım evlat acısını kimse görmesin." dedi.

“ŞEHİTLERİMİZİ MİNNET VE RAHMETLE ANIYORUZ”

15 Temmuz Derneği Başkanı Turunç da toprakları vatan kılan tüm şehitleri hayırla yâd ettiklerini dile getirerek, "Çok yakın 6 yıl önce 15 Temmuz darbe girişimi gerçekleşti. Bugün 15 Temmuz şehidimiz Şenol Sağman'ı kabri başında ve bütün şehitlerimizle birlikte anıyoruz. Eğer o şehitlerimiz o gün kahramanca milletimiz, ülkemizin geleceği ve bayrağımız adına ortaya çıkmamış olsalardı, belki bugün Türkiye özgür değil ve iç savaşın eşiğindeydik. Şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyoruz. Şehit ailesi olmak Allah'ın bir lütfu, izzetidir. Geride kalan ailelerine saygı gösteriyoruz ve sabır diliyoruz." diye konuştu.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.