Daha temiz Beykoz için yeraltı konteynerleri

Daha temiz Beykoz için yeraltı konteynerleri

Beykoz Belediyesi’nin Kavacık bölgesinde montajına başladığı yer altı çöp konteynerleri tüm ilçede yaygınlaşıyor.

Temizlik hizmetlerine her geçen gün modern çözümler getiren Beykoz Belediyesi’nin Kavacık bölgesinde montajına başladığı yer altı çöp konteynerleri tüm ilçede yaygınlaşıyor.

Her Eve 1 çöp Bidonu” uygulamasıyla ilçedeki 45 bin haneye kapalı çöp bidonları dağıtan Beykoz Belediyesi, ilçeye daha kaliteli ve daha hızlı hizmet getirecek konteynerlerin sayısını artırıyor.

Kavacık Mahallesi’nde 48 konteynerle başlayan ve ana arterlerde devam eden uygulama kapsamında bugüne kadar Beykoz’un farklı noktalarına 74 yer altı konteyneri monte edildi.

Normalden 8 katı büyük olan konteynerlerin 3’te 2’si yerin altına, 3’te 1’i ise yerin üstüne monte ediliyor. Kapalı ve sağlam mekanizmasıyla koku ve çöp sızıntısını önleyen konteynerler şık tasarımlarıyla da estetik bir görünüm sunuyor. Büyük hacmi sayesinde günlük toplama sayısını azaltan konteynerlerin çevresinde sokak hayvanları da kümelenmiyor.

Çevre sağlığından temizliğe, merdiven ve yol yapımına, sağlıktan eğitime kadar her alanda Beykozluların hayatını kolaylaştıracak çalışmalara devam ettiklerini belirten Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ana arterlerdeki temizliğin modern biçimde sağlanacağı konteynerlerin tüm mahallelere yaygınlaşacağını söyledi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.