Muhtarlar, Beykoz erkânını bir araya getirdi

Muhtarlar, Beykoz erkânını bir araya getirdi

Beykoz Muhtarlar Derneği’nce düzenlenen iftar, Beykoz’un idarî ve sivil erkânını bir araya getirdi.

Cavit Gül başkanlığındaki Beykoz Muhtarlar Derneği’nin Gülen Restoran’da düzenlediği iftara, tayini Diyarbakır’ın Sur ilçesine çıkan Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Emniyet Müdürü Erkan Demirci, Beykoz Jandarma Komutanı Yüzbaşı Kadir Kalaycı, CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, Has Parti İlçe Başkanı Tahsin Torun, Müftü Hüseyin Demirtaş, Beykoz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Fahri Sümer, Belediye Başkan Yardımcısı Suphi Uçak, SGK Müdür Yardımcısı Gökhan Çıkrıkçı, Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Selim Safi, İl Genel Meclisi’nin CHP’li Üyeleri İlyas Yılmaz, Osman Bahri Dinç ve AK Partili üyesi Hüseyin Yüksek, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İsmail Hakkı Kurdoğlu, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Nurgül Direk, İl Dernekleri Başkanı Ali Kemal Kılıç, Trakyalılar Dernek Başkanı Sacit Kaya, Beykoz Belediye Meclisi’nin CHP’li üyeleri Naci Candaş, Nihat Arıcan, Erdal Öztürk, Müftü Yardımcısı Hamdi Dursun ve yaklaşık 150 kişilik bir davetli topluluğu katıldı.

Hüseyin Demirtaş: Dinimiz tevhid ve vahdet dinidir

Ezanın okunmasıyla birlikte açılan oruçların ardından birbirleriyle sohbet etme imkânı bulan misafirler, daha sonra Müftü Hüseyin Demirtaş’ın duasına hep birlikte “amin” dediler.

Hüseyin Demirtaş,  iftar duası öncesinde bir konuşma yaparak, Ramazan’ın insan üzerinde iki hakkı olduğunu belirtti. Demirtaş, şunları söyledi: “ Bu haklardan biri, Hakk’kın hakkı, diğer ise halkın yani, Rabbimizin kullarının hakkı. Nedir bu ortak hak? Yakınlaşmaktır. Biz mübarek Ramazan’da yoğun ibadet ile, oruç ibadeti ile imsaktan iftar vaktine kadar tamamıyla ibadet ediyoruz.  Bu anlamda biz ibadetler ile Allah’a yaklaşıyoruz. Diğer taraftan da Ramazan’da Allah’ın kulları iftar sofralarında daha başka etkinlikler ile sosyal faaliyetler ile birbirlerine yaklaşıyor. Yani biz, hayatın temelinin yakınlaşmak, bir olmak olduğunu ifade edebiliriz. Bu anlamda dinimiz, ‘tevhid’ dinidir. Yani, inançta birliği ifade eder. Aynı zamanda ‘vahdet’ dinidir, sosyal hayatta birliği ifade eder. Onun için mübarek Ramazan’daki bu yakınlaşmaları, bu muhabbeti bayramdan sonra da devam ettirmemiz gerekiyor.”

Cavit Gül, misafirlerini selamladı

Müftü Demirtaş’ın konuşmasının ardından yaptığı dua sonrasında söz alan Muhtarlar Derneği Başkanı Cavit Gül ise, “ hayır duası almak için düzenledikleri” iftar davetine katılımlarından dolayı tüm misafirlerine teşekkür etti.

Belediye Başkanı, çay ikramı aşamasında katılabildi

Belediye’nin düzenlemekte olduğu sokak iftarları nedeniyle, Muhtarlar Derneği’nin iftarına ancak çay ikramı aşamasında iştirak edebilen Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise, davette konuşma yapmayarak, katılımcılara hayırlı akşamlar dileğini ifade etti.

Aydın Ergün: Beykoz’dan huzur içerisinde ayrılıyorum

Yücel Çelikbilek’in ardından söz alan Kaymakam Aydın Ergün, konuşmasına iftar daveti ile kendilerini bir araya getiren Muhtarlar Derneği’ne teşekkür ederek başladı.

2007 yılından bu yana Beykoz Kaymakamı olarak görev yaptığını ifade eden Aydın Ergün, Eylül ayının ilk haftasından itibaren Diyarbakır Sur Kaymakamı olarak göreve başlayacağını ifade etti.

Beykoz’da göreve ilk başladığında Muhtarlar Derneği’nin bir kahvaltısı ile Beykozlular ile tanıştığı hatırlatmasında bulunan Ergün, şunları söyledi: “ O zamanki köy ve mahalle muhtarlarımız ile birlikte Beykoz’a merhaba dedik. Bugün yine açıklamamızı da Muhtarlar Derneği’nin iftarında yapmak nasip oldu. Bu beş yıllık süre içerisinde Beykoz’daki çalışmalarımızda bizi destekleyen köy ve mahalle muhtarları arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Çok sık birlikte olduk, birçok konuda birlikte hareket ettik. Benim açımdan birçok şey öğrendiğim dolu dol bir beş yıl geçti. Huzur içerisinde mutlu bir şekilde ayrılıyorum Beykoz’dan.”

Kalp kırgınlığı çok yaşamadan Sur’a gideceğiz

“Kalp kırgınlığı çok fazla yaşamadan, herhangi bir sorun yaşamadan ilçeye hizmet etme konusunda bir gayret göstererek, Belediyesi ile muhtarları ile kurum amirleri ile huzur içerisinde bir beş yıl geçirdiğimizi düşünüyorum ve bu duygularla da Beykoz’dan ayrılarak, Sur’a gideceğiz. İnşallah, orada da bir üç yıl çalıştıktan sonra da İçişleri Bakanlığı nereye gönderirse, ondan sonraki görev yerimize de aynı duygular ile gideceğiz.”

Hakkı geçenlerden hellâlik istiyorum

Konuşmasının devamında Ramazan Bayramı’nda Beykoz’da olacağını hatırlatan Kaymakam Aydın Ergün, sözlerini şu sözler ile noktaladı: “ Hakkı geçenlerin hepsinden helâllik istiyorum. Bizden yana da varsa bir hakkımız, helâl olsun diyorum.”

Ergün, herkesin yaklaşan Ramazan Bayramı’nı da tebrik etti.

Haber: Arzu Başlantı

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.