Öğrencilik hayatına ilk adım atıldı

Öğrencilik hayatına ilk adım atıldı

İlköğretim okulları ile ana sınıflarına yeni kayıt yaptıran minik öğrencilerin okula alışmalarını kolaylaştırmak için ?okula uyum programı? bugün başladı.

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Paşabahçe İlköğretim Okulu?nda yapılan bir törenle başlayan uyum programında 'okul öncesi çocukları ve ilköğretim 1. sınıf öğrencilerinin okula uyumlarının sağlanması, okul kaygısının giderilmesi, sosyal ve sportif etkinliklerle öğrenme ortamını tanıması ve sevmesi, okul kurallarını öğrenmesi ve okula iyi bir başlangıç yapması' amaçlanıyor.

 

Paşabahçe İlköğretim Okulu?nda Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla?nın katılımı ile açılışı yapılan uyum programında çocuklar, ilk gün heyecanı ile derslere başlarken velilere de eğitim semineri verildi.

 

Beykoz Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla?nın da katıldığı ?öğrencilerin okullara uyum? programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Açılış konuşmasını yapan Paşabahçe İlköğretim Müdürü Korkmaz Güner, güvenli ve güçlü bir Türkiye için çocukların eğitiminin çok önemli olduğunu vurgulayarak, velilere de çok iş düştüğünü, gelişen çağa ayak uydurup eğitim sisteminden haberdar olmaları gerektiğini söyledi.

 

Programda bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla, öğrencilerin geleceğin güvencesi olduğunu söyleyerek, geleceğe güven içinde bakabilmek için çocukların eğitiminin önemine vurgu yaptı. Ailelerinde bu konuda sorumluluk sahibi olduğunu aktaran Yayla, eğitimin sadece öğretmenlere bırakılmayacak kadar önemli bir konu olduğunu, velilerin de kendilerine yardımcı olması gerektiğini söyledi.

 

 Okul bahçesinde yapılan kısa törenin ardından çocuklar sınıflarına geçerken veliler ise eğitim konusunda bilgilendirme seminerine katıldı. Genel olarak anne ve babanın eğitim sürecinde çocukları ile nasıl bir iletişim kurulması konusu üzerinde durulan seminer dört gün sürecek.

 

 İlk dersi veren Neşat Yayla, anne ve babaların eğitimdeki önemine dikkat çekerek, eğitimin yalnızca annelere bırakılmaması babalarında bu konuya ağırlık vermesi gerektiğinin atını çizdi. Çocukların her şeyden önemli olduğunu söyleyen Yayla, velilerin sürekli öğretmenleri ile iş birliği içerisinde olması gerektiğini vurguladı.

 

 Konuşmasında okul öncesi eğitimin önemine de değinen Yayla, okul öncesi eğitim gören çocuğun öğretmenleri tarafından çok rahatlıkla fark edildiğini, oturuşunda, konuşmasında çocuğun öne çıktığını söyledi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.