Moldova uyruklu Proscurova müslüman oldu

Moldova uyruklu Proscurova müslüman oldu

Moldova uyruklu  Lodmila Proscurova, Beykoz İlçe Müftülüğüne müracaat ederek İslam dinini seçti. Moldova uyruklu  Lodmila Proscurova (33), Beykoz İlçe Müftülüğüne müracaat ederek İslam dinini seçti. İlçe Müftülüğünde düzenlenen İhtida merasi

Moldova uyruklu  Lodmila Proscurova, Beykoz İlçe Müftülüğüne müracaat ederek İslam dinini seçti.

Moldova uyruklu  Lodmila Proscurova (33), Beykoz İlçe Müftülüğüne müracaat ederek İslam dinini seçti. İlçe Müftülüğünde düzenlenen İhtida merasimine eşi Cemil Keskin  ve kayınvalidesi ile birlikte gelen  Lodmila  Proscurova  , kelime-i  şehadet getirerek Müslüman oldu.

İhtida merasimi sonrası  ‘Merve’  ismini alan  çiçeği burnunda  müslüman   Lodmila Proscurova sevincini şöyle dile getirdi: “Eşimle 3 yıldan bu yana evliyim. Moldova’da  Ortodoks Hristiyan olarak yaşıyordum.İslam dini hakkında  evlendikten sonra bilgi sahibi oldum. Özellikle okunan ezanlar beni  çok etkiliyordu.Uzun süre karasız kaldım, gördüğüm rüyalardan etkilendim ve İslam dini seçmeye karar verdim.Yeni dinimin gereklerini yerine getirmeye çalışacağım.Şu an kendimi çok mutlu hissediyorum.”, dedi.

Müftü Demirtaş, çiçeği burnunda Merve’ye Kur’an-ı Kerim ve dini  yayın  hediye etti. Müftü Demirtaş ihtida töreni sonrası  yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bu günkü merasimle  ile birlikte ilçemizde bu yıl ,  4. ihtidaya tanık olduk.Artık gerek ülkemizde ve gerekse dünyada İslam dinine doğru bir akış söz konusudur. İslamı seçen bu kardeşlerimize ailesi başta olmak üzere  güzel örnek olmamız gerekmektedir.Dinimizin şefkat,merhamet  gibi temel değerleri yanında   iman ve ibadetler konusunda  örnek olmamız gerekmektedir”, dedi.

YORUMLAR...