Önce çuvala sonra da derse girdiler

Önce çuvala sonra da derse girdiler

Birinci sınıfa başlayacak öğrencilerin okula alıştırmak amacıyla Sadettin Gökçepınar İlköğretim Okulu'nda farklı bir  program uygulandı.                                           

Milli Eğitim Bakanlığı?nın minik öğrencilerin okula alışmalarını kolaylaştırmak amacıyla başlattığı ?uyum programı? Beykoz?da devam ediyor. Belediyenin de katkısıyla Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçedeki bütün okullarda minik öğrenciler için bir yandan oyun grupları kurulurken bir yandan ise, palyaçolar miniklerle birlikte çeşitli oyunlar oynayarak, öğrencilerin okullara alışmalarına çalışılıyor.

Sadettin Gökçepınar İlköğretim Okulundaki minikler çuval yarışlarında eğlenceli vakit geçirirken, okul kaygısının giderilmesine, okulunu, sınıfını ve  arkadaşlarını tanımasına çalışılıyor. Okul Müdürü Bekir Sağır, 2010-2011 eğitim-öğretim yılına hazır olduklarını belirterek, ?Yeni başlayan öğrencilerimiz için ?uyum programı? çerçevesinde çeşitli sosyal etkinlikler yapıyoruz. Velilere yönelik eğitim seminerleri düzenliyoruz. Okullarını sevmeleri için gayret gösteriyoruz. Dört günlük süre içerisinde, serbest oyunların yanı sıra, okul ve sınıf kuralları öğretiliyor, temizlik, tuvalet ve lavabo kullanımına dair bilgiler veriyoruz. Öğretmenlerimiz hikayeler anlatıyor, oyunlar oynuyor, şarkılar söylüyor ve boyama çalışmaları yapıyorlar.?

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.