Siyasetin kadın aklına ihtiyacı var!

Siyasetin kadın aklına ihtiyacı var!

Ak Parti Beykoz İlçe Kadın Kollarında referandumun Beykoz'da yüzde 58 'Evet' oyu çıkmasıyla yaşanan büyük çoşku devam ediyor.                              

Anayasa değişikliği için 12 Eylül?de yapılan referandumda sandıktan %58 Evet çıkmasının ardından büyük sevinç yaşayan Ak Parti Kadın Kolları, referandum sürecindeki yorgunluklarını atmak ve başarılarını kutlamak için Beytaş Havuzbaşında teşkilatına yönelilk bir proğram düzenledi.

 

Kadın Kolları İl Yönetim Kurulu Üyesi Kevser Coşkuner, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek?in eşi Ayşe Çelikbilek, İlçe Başkanı Adem Sefer? in eşi Sibel Sefer, Belediye Başkan Yardımcısı Nevin Çalışkan , Eczacı Dilek Ak, Kadın Kolları İlçeYönetimi, Mahalle teşkilatları ve müşahitlerin katıldığı proğramda referandum pastası kesildi.

 

Referandum sürecinde yaptığı programlar çerçevesinde mahallelerde kurduğu ekipler ile o bölgedeki yaşlı, mağdur, engelli , şehit ve gazi ailelerini ziyaret ederek sorunlarını dinleyen ve bi nebzede olsun ihiyaçlarını karşılamaya çalışan Ak Parti Beykoz Kadın Kolları, evlerde düzenledikleri sohbetler ile anayasa değişikliğinin kadınlar için önemini anlatarak sürece katkı sağlamaya çalıştı.

 

Yaklaşık 500 kişinin katıldığı programda teşkilatına seslenen Ak Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen, ?Vatandaşlarımızı bilgilendirmek için sokak sokak, ev ev dolaştık. Anayasa Değişiklik paketindeki en önemli konuların başında kadınlar, çocuklar, yaşlılar, özürlüler, harp ve vazife şehitlerinin dul ve yetimleri konusunda yapılan pozitif ayrımcılık olduğu için anayasa değişikliğine ?Evet? denilmesi gerektiğini anlattık? diyen Sevim Gülşen, ?Hiç yılmadık, hep çalıştık. Kılıçlı? dan Yenimahalle?ye kadar olan her toprak parçasında sıcak, soğuk, yağmur demeden millet sevdası için didindik. Çok emek harcadık ve hamdolsun karşılığını aldık.? Diyerek konuşmasını sürdürdü.

 

Konuşmasında kadının siyasetteki yeri ve önemini de yer veren Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen, ?Siyasetin kadın nezaketine, zarafetine, hoşgörüsüne ve aklına ihtiyacı vardır. Kadınlarımız siyasette ne kadar çok yer alırsa, siyaset o kadar daha kaliteli olacaktır?. dedi.

 

Referandum sürecinde görevlerini başarıyla yerine getiren Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri ve mahalle teşkilatlarıyla, sandık başında görev alan müşahitleri ile ayrı ayrı gurur duyduğunu ifade eden Sevim Gülşen, konuşmasının son bölümünde önceki dönem Kadın Kollarında hizmet eden Başkan ve Yönetim Kurulu üyelerine de teşekkür etmeyi unutmadı.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.