Başbakan Erdoğan Beykoz'da Çifte Şahitlik yaptı

Başbakan Erdoğan Beykoz'da Çifte Şahitlik yaptı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte Beykoz?da iki farklı nikah törenine katılarak nikah şahitliği yaptı.                                       

Başbakan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan ilk olarak AK Parti Yalova İl Başkanı Temel Coşkun'un oğlu Ahmet Coşkun ile Esra Alikılıç çiftinin Hıdiv Kasrı'ndaki düğününe geldi. Erdoğan, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ile birlikte Ahmet Coşkun'un nikâh şahitliğini yaptı.

Buradan ayrılan Başbakan Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri'ne gelerek Dolmabahçe Başbakanlık Çalışma Ofisi'nde basın müşaviri olarak çalışan Halil İbrahim Aslan ve Suna Zeybek'in düğün törenine katıldı.

Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin'in kıydığı nikâhta damat Aslan'ın nikâh şahidi olan Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, Zeybek ve Aslan ailelerine mutluluklar dileyerek, her iki ailenin de çocuklarının acısını görmemeleri temennisinde bulundu.

Çiftin en kötü gününün böyle olmasını dileyen Erdoğan, ''Bir yastıkta kocayın. En az 3 çocuk, gerisi Allah kerim...'' diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, evliliğin uzun bir yolculuk olduğunu bu yolculukta iyi ve kötü günlerin bulunduğunu belirterek, çiftin iyi günlerde mutluluğu paylaşacaklarını kötü günlerde ise fedakârlık yapacaklarını söyledi.

Nikah törenlerinde ''ayağa basma'' modası bulunduğunu ifade eden Erdoğan, kendisinin bu konuda bir tespiti olduğunu kaydetti. Erdoğan, ''Ayak, el, kol basmak değil, önemli olan gönüle basmak. Siz şimdi gönüle bastınız'' dedi.

Aile cüzdanını geline veren Erdoğan, çifti tebrik etti. Törene, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış da katıldı.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.