2B konusunda Ankara'da neler oldu?

2B konusunda Ankara'da neler oldu?

Ankara'da neler oldu? Yücel Çelikbilek ve Adem Sefer, Beykoz halkının merakla beklediği 2B konusunda görüşme yapmak üzere Ankara'ya gitti. 

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın daveti üzerine 2B konusunda görüşmek üzere Ankara'ya gittiler. Peki, Ankara'da neler oldu?

Beykoz Güncel Haber, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer ile görüştü. Edindiğimiz bilgiye göre, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, başka bir programı dolayısıyla toplantıya katılmadı; toplantı bakan düzeyinde gerçekleştirildi; Ankara'nın 2B'de yaptığı indirim ise misafir heyet tarafından yeterli bulunmayınca yeni bir öneri sunuldu; heyet, Ankara'ya borç ödeme vadesinin 5 yıla çıkarılması talebini de iletti.  

Yücel Çelikbillek: Henüz çok erken

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, konuyla ilgili olarak gazetemize yaptığı bilgilendirmede, bir açıklamada bulunmak için  “ henüz çok erken” olduğunu ifade etti. Ak Parti İlçe Başkanı Adem Sefer ile yaptığımız röportajda ise Belediye Başkanı Çelikbilek'in bu yorumunun nedeni anlaşıldı.

Adem Sefer: Toplantıdan net bir şey çıkmadı ancak süreç devam ediyor

Ak Parti İlçe Başkanı Adem Sefer Beykoz Güncel Haber'e şunları söyledi: “ İstanbul'daki beş ilçenin Belediye Başkanı ve Ak Parti İlçe başkanları ve yönetimleri oradaydık. Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve İl Başkanımız (Aziz Babuşçu) da bizimle beraberlerdi.

Ankara'da iki bakanımız ile görüştük. Başbakanımızın bir programı olduğu için kendisi gelemedi. Ancak toplantımızın gündemi Başbakan'a iletilecek.

2B'de fiyatlar noktasında ( Ankara tarafından) bir indirim yapılmış ancak bu indirim bizim için yeterli değildi. Onların yaptıkları açıklamaya istinaden bizim bir önerimiz oldu. Yapılan indirimin üzerine yüzde yirmi, yüzde otuz civarında tekrar bir indirim ve 2-3 yıllık (vadenin) tekrar 5 yıl olması gibi bir talebimiz var. Bu taleplerimizi Bakan beyler aldılar. Bu talebimiz Başbakanlık tarafından tekrar değerlendirilecek. Biz kendi düşüncelerimizi ifade ettik; onlar da notlarını aldılar. Başbakanmız da bunları değerlendirecekler. Yani, toplantıdan net bir şey çıkmadı ancak bir noktaya gelindi ve devam ediyor süreç.”

Haber: Arzu Başlantı

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.