Kalyon Grup: Her fidan bir candır!

Kalyon Grup: Her fidan bir candır!

Beykoz Kavacık merkezli şirketler grubu Kalyon Grup, “fidandan ormana” düşüncesiyle çıktığı yolda, “ Her Fidan Bir Candır” projesiyle, bir hatıra ormanı açtı.

Kavacık merkezli şirketler grubu Kalyon Grup, “ fidandan ormana” düşüncesiyle çıktığı yolda, “ Her Fidan Bir Candır” projesiyle, Çavuşbaşı Polenezköy'de kendi ismini taşıyan bir hatıra ormanının açılışını yaptı. Fidan dikim töreni kapsamında bin 500 fidan dikildi; hedef ise toplam beş bin adet fidanın dikimini gerçekleştirmek!

Fidanları toprakla buluşturdular

Kalyon Grup, “Her Fidan Bir Candır” isimli projeleri kapsamında, Çavuşbaşı Polenezköy mevkiinde Kalyon Hatıra Ormanı'nın açılışını yaptı. Grup adına bir açıklama yapan Kalyon Grup firmasının sahibi Cemal Kalyoncu'nun eşi ve aynı zamanda grubun “ Yeşil Ofis Kurumsal Gelişim Birimi” Başkanı Reyhan Kalyoncu, projelerinin amacını şu sözler ile açıkladı:

“ Daha yaşanabilir bir dünya için, Kalyon gruptaki tüm arkadaşlarımıza ağaç ve orman sevgisini kazandırmak, sorumluluk duygusunu geliştirmek, bizzat üretime katılma alışkanlığını edindirmek, ağaç ve orman sevgisini somut ve kalıcı bir eser ile geleceğe taşımak amacıyla sosyal sorumluluk projemiz kapsamında çalışanlarımızın katılımı ile Çavuşbaşı Polenezköy mevkiinde bir fidan dikim töreni gerçekleştirmiş bulunmaktayız.”

Bu sene, bin 500 fidan dikilecek

“ Kalyon Grup'un bir geleneği olarak çevre bilincine ve doğa sevgisine verdiğimiz büyük önemden dolayı geçen sene olduğu gibi bu sene de, “ Her Fidan Bir Candır” düşüncesiyle bin 500 fidan dikimi için yine görev başındayız.”

Kadınlar Günü'ne denk getirdiler!

Reyhan Kalyoncu, söz konusu fidan dikimi törenini 8 Mart tarihinde gerçekleştirmelerinin nedenini ise şu sözler ile açıkladı: “ Bu anlamlı günü 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'yle birleştirdik. Dileğimiz ve duamız, her fidanın kadınlarımızı yeşertmesi, aydınlatması, yüceltmesi ve halen toplumumuzun kanayan bir yarası olan kadına yönelik şiddetin bir an önce ve kalıcı olarak kaldırılması; şiddetin yerini sevginin, hoşgörünün ve merhametin almasıdır. “

Amaç, beş bin fidan!

Yaptığı açıklamada, “ Amaçlarının beş bin adet fidan dikmek” olduğunu da belirten Reyhan Kalyoncu, bu dikimler ile oluşacak olan orman sayesinde daha rahat nefes alacaklarını ve “ Kalyon Hatıra Ormanı ile gurur duyduklarını” belirterek, şunları söyledi:  “Hedefimiz, kısa sürede beş bin fidana ulaşmak; daha yaşanabilir bir dünya için çalışmak, insanlarda çevre duyarlılığını artırarak, ormanı sevdirmek ve yeşil çevre bilincini oluşturmak için söz konusu bu etkinliğimizi bir ‘ Fidan Dikim Şenliği'ne çevirmek olacaktır.  ‘ Yaşamak için Yaşat, Her Fidan Bir Candır' diyoruz! Yaşanabilir mutlu bir çevre için el ele!”

Reyhan Kalyoncu, açıklamasının sonunda, ayrıca söz konusu projelerinde kendilerine destek veren tüm duyarlı çalışanlarına da teşekkürlerini sundu.

Haber: Arzu Başlantı

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.