Beykoz arena için geri sayım başladı.. Hedef 2020

Beykoz arena için geri sayım başladı.. Hedef 2020

İstanbul'un sportif cazibesine yenilik kazandıracak Beykoz Arena projesi için geri sayım başladı.

İstanbul'un en eski ve köklü ilçelerinden Beykoz, içerisinde 10 bin kişilik stad, 2500 kişilik kapalı spor salonu ve 2500 kişilik tam olimpik yüzme havuzu olan dev bir Arena'ya kavuşuyor. Hedef ise İstanbul'un en güçlü aday olduğu  2020 Olimpiyatları.

2020 Olimpiyatları'na aday olan İstanbul'da 19 milyar dolarlık projeyle kentin sportif altyapısının başta aşağı değişemesi hedeflenirken, Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Basketbol Federasyonu'nun kamplarının yer aldığı Beykoz'da da, İstanbul'un sportif cazibesine yenilik kazandıracak Beykoz Arena projesi için geri sayım başladı. Beykoz Belediyesi tarafından hazırlatılan projeye göre; 43 dönüm arazi üzerine kurulacak dev spor kompleksinde tribünleri tamamen kapalı 10 bin kişilik stad, uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapacak 2500 kişilik kapalı spor salonu ve tam olimpik yüzme havuzu ile yürüyüş ve koşu parkurları, yüzme havuzları, restaurantlar ve kafeteryalar yer alacak.

İlçeye cazibe ve enerji katması planlanan projeyle İstanbullular ve Beykozlular,  büyük spor  kulüplerinin tesis ve stadlarındaki rahatlık ve konfora kavuşacak.

Kompleksin her salonu ve tesisi için ayrı ayrı otoparklar oluşturulacak projede ayrıca özürlüler için çağdaş standartlara uygun alanlar yer alacak.

Projesi tamamlanan ve çok yakında inşaatına başlanacak dev kompleksle önemli bir istihdam alanı da oluşturulması düşünülüyor. İnşaat aşamasında ve diğer aşamalarda çeşitli iş imkanları yaratacak olan tesis, Beykoz Belediyesi'nin prestij projeleri arasında yer alıyor.

Beykoz Arena'nın ilçeye ve İstanbul'a çok büyük değer ve cazibe katacağına değinen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, vatandaşlarımızın ve tüm İstanbullular'ın kullanımına açık olacak tesisin uluslararası sportif markamıza da katkı sağlayacağını söyledi. Başkan Çelikbilek, “İstanbul'un en büyük yatırımlarından biri olacak proje tamamlandığında 2020 Olimpiyatları kapsamında yabancı misafirlerimizi Beykoz'da ağırlamaya hazırız.” Dedi.

 

 

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.