Çubuklu Spor Kulübü yine başardı!

Çubuklu Spor Kulübü yine başardı!

Beykoz'un başarılı spor kulüplerinden Çubuklu Spor Kulübü, başarısını tekrar etti: 2012-2013 sezonunda gruplarında yine şampiyon olmayı başardı.

Beykoz'un başarılı kulüplerinden Çubuklu Spor Kulübü, başarısını tekrar etti: Kulübün U- 19 ve U- 16 futbol takımları, 2012-2013 sezonunda gruplarında yine şampiyon oldu!

Kulüp Başkanı olarak sekiz yılı geride bırakan Coşkun Tosun ile elde ettikleri son başarılar ve yeni projeleri üzerinde sohbet ettik.

Coşkun Tosun: Maçlar oldukça zorluydu

Kulüp Başkanı Coşkun Tosun, Beykoz Güncel Haber'e yaptığı açıklamada, gruplarında şampiyon olan takımlarının yaptıkları maçların oldukça zorlu geçtiğini hatırlatarak, “özellikle, U 19'da Bağlarbaşı takımı, grubumuzda oldukça favoriydi ama buna rağmen bu takım ile yaptığımız son maçı alarak, şampiyon olduk!” dedi.

U-16'dan fazla bir beklentimiz yoktu; şampiyon oldular!

U-16 takımıyla ilgili olarak, “ fazla bir beklentileri olmamasına rağmen, takımın üstün bir başarı örneği sergilediğini” kaydeden Kulüp Başkanı Tosun, “ ben bunu onların çok disiplinli çalışmalarına bağlıyorum; sonuçta onlar da ipi göğüsledi hatta üç hafta kala şampiyonluklarını ilân ettiler” dedi.

Önce İstanbul; sonrasında belki de Türkiye şampiyonası!

Grup maçlarında aldıkları bu şampiyonlukların ardından şimdi kulüplerinin önünde İstanbul şampiyonası maçları olduğunu belirten Coşkun Tosun, şunları söyledi: “ U-16'nın kurası belli oldu. Önümüzdeki hafta İstanbul Şampiyonası için maç yapacağız. Burada iki önemli takımla, yani diğer grupların şampiyon takımlarıyla maçlarımız olacak. Takımımız eğer başarılı olur ise, Türkiye Şampiyonası'na gidecek. Aynı durum, U-19 için de geçerli.”

U-13 ligi başlıyor! Şampiyonluk bekliyoruz!

Önümüzdeki haftadan itibaren U-13 liginin de başlayacağını kaydeden Kulüp Başkanı, “ bu yaş grubunda çok iyi bir takımları olduğunu” belirterek, “ U-13'ten de şampiyonluk bekliyoruz!” açıklamasını yaptı. Tosun, bu iddialı açıklamasının ardından ise, şu hatırlatmada bulundu: “ Ancak benim her sezon açılışında, futbolcularımız ile ya da velileri ile yaptığım her toplantıda söylediğim gibi, şampiyonluklar çok önemli değildir; önemli olan çocukların spor yapmalarıdır. Bizim başarımız, bu şampiyonluklardan ziyade, ne kadar çocuğa spor yaptırdığımızdır. Biz bunu çok önemsiyoruz.”

U-11 ve U-12 de kurulacak

Futbol Federasyonu'nun U-11 ve U-12'nin kurulmasına izin verdiğine işaret eden Coşkun Tosun, kulüp olarak bu yönde hazırlık yaptıklarını belirtti. Bünyelerindeki spor okullarına çok büyük önem verdiklerine vurgu yapan Kulüp Başkanı, talep çoğaldıkça eğitim kadrosunun da buna göre arttırıldığına işaret etti.

Genişleyerek, devam ediyoruz!

Tosun, şu açıklamayı yaptı: “ Kulübümüzde şu an 450 çocuğumuz var. Yaz ve kış spor okullarımızın sayısı her geçen gün artıyor. Bu, bizim bu işe verdiğimiz ciddiyet ile alakalı bir şey. Bu, işi özümseyerek yapmamız ile, buradaki yönetim kadrosuyla, teknik kadroyla ilgili bir şey. Başarı geldikçe ve bu çevrede duyuldukça Üsküdar ve Ümraniye'den gelenler de var. Yani, genişleyerek, devam ediyoruz! Beni çok mutlu eden şey ise, artık ailelerin bu işin içine doğrudan girip takımlar ile birlikte olmaları. Öyle ki, her takımın aile çevresi birbirleriyle bütünleşmiş durumda! Kimisi kahvaltı, kimisi piknik hazırlıyor ve bizi çağırıyorlar. Biz de gidiyoruz; çok mutlu oluyoruz. Ailelerin kendileri çocuklara, takıma, kulübe destek olmak istiyorlar.”

Bizde böyle bir şey olamaz!

Sohbetimizin devamında, kulüplerinde çocuklara sadece spor yaptırmadıklarını, çocukların çeşitli sorunlarıyla da ilgilendiklerini kaydeden Coşkun Tosun, bu kapsamda, Beykoz dışındaki bazı takımlarda şahit olduğu olaylardan örnekler de aktararak, şunları söyledi:“Kulübümdeki çocuklar ile diğer takımlardaki çocuklar arasındaki farkı gördükçe mutlu oluyorum.  Diğerlerinden öyle küfürler duyurum ki, ‘Aman Allah'ım!' diyorum. Nasıl olur? Bu çocuklar neden bu küfürleri eder kulüp içinde? Bu konuda çok mutluyum; bizde böyle bir şey olamaz. Sadece sportif başarı değil, ahlaki başarı da önemlidir. Biz bunlara önem verdiğimiz için kulübümüz bir adım önde.”

İleride bir psikolog görevlendireceğim

Agresif tutumlar sergileyen çocukları inceleme altına aldıklarını belirten Kulüp Başkanı, “sorunların kaynağına ulaşmaya çalıştıklarını” belirterek, bunun düzeltilmesi yönünde kafa yorduklarını belirtti. Tosun, ilerleyen dönemlerde kulüplerinde bir psikolog gözetiminde çalışacaklarını da söyledi.

Kondisyon merkezi kuruyorlar

Kulüplerinde bir kondisyon merkezi kurmak üzere çalışmalara başladıklarını da kaydeden Coşkun Tosun, bunun gerekçesini ise şöyle açıkladı: “ Belirli zamanlarda sporcularımızın güçlenmesi lâzım. Mesela kışın, dışarıdaki antrenman eksik kalabiliyor. Sporcularımızın belirli beslenme düzenleri olması ve bunun takip edilmesi lâzım. Kondisyon aletleri, sporcuların kuvvetlenmesi noktasında şart. Biz bir amatör kulübüz ancak bu konuda bir yerlerden başlamamız zorunlu. İnşallah, merkezimiz bir ay içinde faaliyete geçecek.”

Beslenme demişken…

Başkan Coşkun Tosun'un “ beslenme” konusuna değinmesi üzerine, kendisine aklımıza takılan bir soruyu yöneltiyoruz: “ Diyelim ki, iyi bir sporcunuz var ancak ailesinin maddi koşulları iyi değil ve çocuk, yeterince beslenemiyor ise, ne yapıyorsunuz?”

Tosun'un cevabı şu şekilde oluyor: “ Diyelim ki, ailesi bu çocuğu kulübe gönderemiyor. Ben ona akbil'ini alıyorum. O çocukları zaten hocaları biliyor. Eğer beslenemiyor ise, onun belli bir şeyini karşılıyorum. Biz bunlara çok dikkat ediyoruz. Bu eğitimi parası olanlar alacak diye bir şey yok. Bizde yaz ve kış spor okullarının belli bir ücreti vardır ama biz parası olmayanlardan ücret almayız. O, benim kulübümün kontenjanıdır. Parası olmayan çocuk nereye gidecek? Dışarıdan içeridekileri mi izleyecek? Burada parası olsun olmasın, her çocuk spor yapabilir.”

Büyük takımlara gidenler var

Kulüp Başkanı Coşkun Tosun'a, böylesi başarılar sergileyen kulüp oyuncularına üç büyüklerin ilgisinin ne yönde olduğunu da sorduk. Tosun, sorumuz üzerine, bu sene U-13 ve U-16'daki iki oyuncusunu “ istemediği halde” Beşiktaş'a gönderdiğini söyleyerek, ilgili spor kulübünün ve çocukların ailelerinin bu yöndeki ısrarlarına dayanamadığını belirtti.

U-13'ten kaleci Doğukan Özkan, U-16'da Beytullah Ayduğan, Oğuzhan Temel (Beşiktaş), Gökhan Cem Şen (Beşiktaş ), Doğukan Çetin ( Beşiktaş), Aral Okumuş (Fenerbahçe), Şinasi Büyükdağ (Büyükşehir Belediyesi), Yunus Emre Şenol (Akçakoca), Volkan Dinç (Akçakoca), santrafor Uğur ( Diyarbakır Karapınar Belediyesi) yakın zamanda Çubuklu Spor Kulübü'nden büyük takımlara transfer edilen futbolculardan sadece bazıları…

Bırakacağım ama bırakamıyorum ki!

Başkan olarak sekiz yıldır görev yaptığının altını çizen Tosun, görevi bırakmayı düşünüyor olmasına rağmen, bırakamamasının nedenini ise şu şekilde izah etti: “ Yöneticiliği bırakacağım ama bırakamıyorum. Belki çocukların bir şeyleri aksar diye üzülüyorum ve bırakamıyorum.”

Kaleci olmak isteyen gençlere çağrı!

Gazetemiz aracılığıyla, kulüplerinin kalecilere ihtiyacı olduğunu da duyuran Tosun, yaptıkları işleri bilinçli bir şekilde yapmak yolunda gayret gösterdiklerini ifade ederek, “ bundan dolayı  kulüpleri bünyesinde kalecilik eğitimi vermek üzere ayrı bir hoca istihdam ettiklerini” söyledi.

Beykozlu gençlere gazetemiz aracılığıyla çağrıda bulunan Kulüp Başkanı, şunları söyledi: “Özellikle her yaşta kaleciye ihtiyacımız var. Nedense, Türkiye'de kaleci eksikliği var. Kaleci çok zor yetişiyor ve bizim burada çok iyi bir kaleci hocamız var. Kaleci olmak isteyen çocukları bekliyoruz!”

Çalışma arkadaşlarına teşekkür etti

Çubuklu Spor Kulübü Başkanı Coşkun Tosun, röportajımızın sonunda ise, Yönetim Kurulu'ndaki arkadaşlarına, takımlarıyla beraber sürekli hareket halinde olan Süleyman İlhan, Levent Gürsoy ve Mahmut Akyol'a teşekkür ederek, “ işin büyük yükünü bu arkadaşlarım çekiyor” dedi.

Haber: Arzu Başlantı

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.