İş garantili enerji programı kuruluyor

İş garantili enerji programı kuruluyor

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu enerji alanında iş garantili yeni bir program kuruyor.

2 yıllık önlisans programı olan Enerji Tesisleri İşletmeciliği Programı, Türkiye Akaryakıt Bayileri Petrol ve Gaz Şirketleri İşveren Sendikası (TABGİS) ile ortak yürütülecek. Programda enerjinin doğru ve kontrollü kullanılması öğretilecek. Ayrıca bu program ile enerji alanında iyi yetişmiş ara eleman da yetiştirilecek.

Beykoz Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Şenay Yalçın, enerji tesislerinde istihdam edilecek nitelikli iş gücünü arttırmayı amaçladıklarını belirtti. Yalçın, "Yeni programımız ile program sayımız 9'a çıktı. Hepsi lojistik ile alakalı programlar. Biliyoruz ki enerji de önemli bir alan. Türkiye'de 13 binden fazla enerji dağıtım noktası, 400 binden fazla istihdam imkanı var. Yakıtın doğru kullanılması, çevre koşulu dikkate alınarak dağıtımın yapılması çok önemli. Bu nedenle böyle bir program açmayı uygun gördük. Bu program ile enerji sektörünü bilen, bu alanda kullanılan teknolojilere hakim, yabancı dili olan araştırmacı ve girişimci bireyler yetiştirmeyi amaçlıyoruz" dedi.

Yapılacak ek yerleştirmeler ile öğrenci alacak bölüme YGS 6 puan türünden 50 öğrenci alınacak.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.