Soğuksu'da el sanatları sergisi yapıldı

Soğuksu'da el sanatları sergisi yapıldı

Halkın gönüllü olarak katılıp, mesleki eğitim aldığı Halk Eğitim Kursları sertifika töreni Soğuksu hizmet binasında yapıldı.

Beykoz Belediyesi?nin ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünün destek verdiği halk eğitim kurslarının bir bölümü tamamlandı. Başarılı olan kursiyerlere sertifikalara verildi.  Soğuksu, hizmet binası önünde yapılan törene saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlandı.

Törende konuşma yapan okul müdürü Bircan Kal, halk eğitim merkezinin önemini belirterek, 2009-2010 eğitim döneminde 180 kursun açıldığını ve üç binden fazla kişiye sertifika verdiklerini söyledi. En yaygın olarak açılan kursların okuma-yazma, mesleki, teknik ve kültürel kurslar olduğuna değinen Kal, işçi ve memurlara da yabancı dil eğitimi sunduklarını aktardı.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yayla ise; Soğuksu?da böyle bir törenin yapılmasının önemine değinen konuşmasında, bu kurslara katılma cesareti gösteren kursiyerlere teşekkür ederek, ? Bu kurslara gelen ailelerin çocukları okullarımızda fark ediliyor. Eğitim gören bir aileden çıkan çocuk, oturuşuyla, konuşmasıyla kendisini hemen fark ettiriyor. Buradan sertifika alan herkes yerine bir kursiyer getirmeli ve bu kursların devamlılığı sağlanmalıdır.? dedi.

Konuşmalardan sonra Milli Eğitim Müdürü, kursiyerlerin hazırladığı dönem sonu nakış sergisinin açılışını yaptı. Sergiyi gezen davetlilere daha sonra yemek ikram edildi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.