Ritmik adımlar, yine büyüledi!

Ritmik adımlar, yine büyüledi!

Beykoz Belediyesi Halk Dansları Topluluğu'nun, “ Ritmik Adımlar” isimli gösterisi, büyük beğeni topladı

Genel Sanat yönetmenliği Bayram Yıldız tarafından yürütülmekte olan Beykoz Belediyesi Halk Dansları Topluluğu'nun, “Ritmik Adımlar” isimli gösterisi, izleyenlerin büyük beğenisini topladı. Alkış ve tezahürat dolu gecede, 100'ün üzerinde Beykozlu genç, dans konusundaki yeteneklerini büyük bir başarıyla sergilediler.

9 farklı gösterinin yer aldığı etkinlikte, sinevizyon sunumları eşliğinde her yöreye ait görseller de aktarıldı.

 Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi'nde gerçekleşen gösteriye, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcısı Nevin Çalışkan, Beykoz Halk Eğitim Müdürü Beycan Kal, Beykozlu Türk Halk Müziği ses sanatçısı Burhan Yıldırım ve eşi, ilçede görev yapan okul müdürleri ve öğretmenler, dansçı gençlerin aileleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Rengarenk kıyafetler, ilginç koreografiler

Sunumu Cevdet Baki Karaveli tarafından yapılan geceye eşlik eden kemençe ise, halk oyunları eğitmeni Nejdet Çolak tarafından çalındı.

Gecede rengarenk kostümleri içinde sahneye çıkan genç dansçılar, izleyenlerine aynı zamanda görsel bir şölen de sahnelediler.

Bayram Yıldız: Beykoz bunu hak ediyor!

Gecenin sonunda bir konuşma yapan Beykoz Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Genel Sanat Yönetmeni Bayram Yıldız, “ Dördüncü yılını doldurduğumuz Ritmik Adımlar'ın asıl alkışlanması gereken kişisi, rahmetli eşim Adife Hanım'dır; Ritmik Adımlar ismini o vermişti” dedi ve topluluk eğitmenlerine teşekkürlerini sunarak, “ Beykoz her şeyin en iyisini hak ediyor; Beykoz'da çıta gerçekten yüksek” açıklamasını yaptı.

Yücel Çelikbilek: Bizden başkası bunu yapamaz!

Eğitmen Bayram Yıldız tarafından kürsüye davet edilen ve gösteri sırasında zaman zaman telefonu ile kayıtlar yaptığı gözlenen Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise, tüm eğitmen ve öğrencileri tebrik ederek, şunları kaydetti:     “ Bu akşam bayram Hoca ve ekibi, çocuklarımız bize güzel bir gece hazırlamışlar. Beykoz, çıtayı yükseltti; bu salon ( Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi) artık bize yetmiyor. Şu anda 300'e yakın bir koltuğa konuşuyoruz. Kısmet olur ise, daha büyük bir salon yapacağız. En az 800 kişilik bir salon yapacağız. Bunları yapmak kolay değil, bunları söylemek kolay değil. Yapabilmek için işin başında durmak lâzım. İster kabul edin, ister etmeyin, bizden başkası bunu yapmaz. Yaparsak da bunu biz yaparız; bunu da size açık açık söyleyeyim. Bu bizim işimiz, başkasının işi değil, kusura bakmasınlar!”

Bundan sonra daha çok destek vereceğim

Sözlerinin devamında, Beykoz ile ilgili projelerinden bahseden Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “ Bu çocukların yapıklarını belki siz hayal olarak düşündünüz ama Bayram Hoca ve arkadaşları bir hayali gerçeğe dönüştürdüler. Destek verirseniz, daha iyisini yaparlar. Desteklerimiz belki biraz eksik kaldı şimdiye kadar, ama bundan sonra arkadaşlarıma daha çok destek vereceğim” dedi.

Çiçek krizi!

Henüz sahne üzerinde iken, sunucu Karaveli'nin, “ gösterinin sonunda, eğitmenlere verilecek olan çiçeklerin gelmediğini” açıklaması üzerine, Belediye Başkan Yardımcısı Nevin Çalışkan'a dönen Belediye Başkanı, Çalışkan'dan aldığı cevaba atfen, “ Özel kalem atladı, öyle mi?” diyerek,  şunları söyledi: “ Bu niye atlandı bunu bilmemiz lâzım, bu arkadaşlara haksızlık yapmaya hakkımız yok. Eğer arkadaşlarım yanlış yaptılar ise, bu güzel insanlardan özür dilerim; kusura bakmayın!”

Salonda bulunanların huzurunda ilgili cep telefonunu çeviren ancak karşı tarafın telefonunun kapalı olması üzerine, bu sefer basına gönderme yapan Çelikbilek, “ size bunu ispat etmem lâzım” dedi ve ekledi: “  Basın var burada; çok meraklılar böyle işlere; derler ki, ‘ Başkan, başka bir telefonu aradı', böyle yazarlar!”

Çelikbilek'in bu sözün ardından ise, karşı taraftan gelen “kapalı” mesajını mikrofondan dinlettiği görüldü!

Katılım belgeleri verildi

Gecede, Beykoz Belediyesi'nin, Halk Dansları kurslarında eğitim alan dansçı gençlere, temsili olarak katılım belgeleri de takdim edildi.

Aile fotoğrafı çektirildi

Gecenin sonunda ise Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve protokol davetlileri, Beykoz Belediyesi Halk Dansları Topluluğu eğitmenleri ve Beykozlu genç dansçılar ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Neler sahnelendi?

Saygı duruşunda bulunulması ve akabinde İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan etkinlikte yer alan gösteriler şunlar oldu:

TRABZON YÖRESİ HALK DANSLARI GÖSTERİSİ

Eğitmen: Nejdet Çolak

Dansçılar: Elif Uzun, Gözdenur Albaş, Gamze Nur Çolak, Firdevs Kurt, Yasemin Koç, Yaren Erbay, Melek Öztürk, Büşra Gözal, İnci Çelik, Şeyma Kurt.

ARDAHAN YÖRESİ HALK DANSLARI GÖSTERİSİ

Koreografi: Bayram Yıldız

Kız dansçılar: Gamze Nur Çolak, Sıla Küçüknane, Beyza Keleş, Zeynep Elitez, Meral Çakmak, Kevser Çakmak, Emine Zeynep Yeşiltaş, Vedade Zeynep Taylar, Nur Melisa Yeşilyurt, Burcu Şen, Nisa Çamurcu, Fatma Nur Çelik, Yaren Duyar, Epral Eren, Sıla Ünal, Rümeysa Keleş.

Erkek Dansçı Solist: Levent Tezcan

VAN YÖRESİ HALK DANSLARI GÖSTERİSİ

Koreografi: GökbenTurgut- Bayram Yıldız

Dansçılar: Buse Bostan, Fatma Elanur Çiçek, Özge Tekin, Ecenur Telci, Eylül Tauna Yıldız, Dilara Köroğlu, Aslıhan Aksu, Feyza Kavcı, Derya Şenyurt, Zehra Elanur Öztürk, Rüyanur Tokaç, Melisa Kaya, Mısra Dönmez, Şeyma Demürtürk, İlayda Baş, Sedanur Hazma, Ece Semina Kışla.

BAHAR DANSI (KARS KAFKAS)

Koreografi: Seda Gürdap

Dansçılar: Gamze Çolak, Yaren Erbay, Elif Uzun, Gözdenur Albaş, Filiz Bıdık, Yasemin Koç, Sultan Bayır, Selma Arslan.

BODRUM YÖRESİ HALK DANSLARI GÖSTERİSİ

Koreografi: Nihat Kaya

Kız dansçılar: Neval Şahin, Nahide Tekin, Elçin Erhan, Cansel Demirtaş, Ece Karataş, Zeynep Türkü Ekşi, Gökçe Zincir, Cennet Şahin, Elif Beyza Kandemir, Elif Poyraz, Damla Mertel, Tauna Öztürk, İrem Civelek, Başak Durmuş, Ayşe Afacan, Didem Demir.

Erkek dansçılar: Ali Sina Güllep, Muratcan Çapkın, Batuhan Kıvanç, Onur Akın Seyfi, Ahmet Buğra Öztürk, Mert Kara, Kaan Akkaya, Berke Örnek, Yiğit Murat Akdağ, Berke Saygı, Cihan Pınarbaşı, Kaan Özyurt.

HİNT DANSI GÖSTERİSİ

Koreografi: Seda Gürdap

Kız dansçılar: Gamze Çolak, Yaren Erbay, Elif Uzun, Gözdenur Albaş, Filiz Bıdık, Yasemin Koç, Sultan Bayır.

Erkek dansçılar: Mert Sever

FOLKLORİK ÇOCUK DANS GÖSTERİSİ

Koreografi: Nihat Kaya

Kız dansçılar: Damla Mertel, Tauna Öztürk, İrem Civelek, Başak Durmuş, Ayşe Afacan, Didem Demir.

Erkek dansçılar: Kaan Akkaya, Berke Örnek, Yiğit Murat Akdağ, Berke Saygı, Cihan Pınarbaşı, Kaan Özyurt.

GAZİANTEP YÖRESİ HALK DANSLARI GÖSTERİSİ

Koreografi: Bayram Yıldız

Kız dansçılar: Elif Uzun, Gamze Nur Çolak, Sultan Bayır, Filiz Bıdık, Firdevs Kurt, İnci Çelik, Yasemin Koç, Gözdenur Albaş, Yaren Erbay, Melek Öztürk, Büşra Gözal, Şeyma Kurt, Cansu Tiryaki

Erkek Solist: Bayram YILDIZ

Haber: Arzu Başlantı

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.