Bahadır Yavuz'dan belediye ve basına eleştiri!

Bahadır Yavuz'dan belediye ve basına eleştiri!

CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz, düzenlediği basın toplantısında belediye ve yerel basını eleştirdi.

CHP Beykoz İlçe Başkanlığında ‘ Beykoz iyi yönetilemiyor' adıyla yapılması planlanan basın açıklaması Beykoz Belediyesi Zabıta Müdürü Ayhan Ocak'ın cenaze töreni sebebiyle kısa bir konuşma yapılarak tamamlandı. İlçe Başkanı Bahadır Yavuz, cenaze sebebiyle belediyeyi bugün eleştirmeyeceklerini, daha fazla belge ile ileri bir tarihte basına açıklama yapacaklarını söyledi.

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı'nda bir dakikalık saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan törene İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, İl Başkan Yardımcısı Füsun Sökmez, Beykoz Belediye Başkan aday adayları, meclis üyeleri ve partililer katıldı.

Bizleri yıpratmayın

Kısa bir konuşma yapan Bahadır Yavuz ‘Bugün Belediyede çalışan Ayhan Ocak'ın vefat etmesi ve yaşanan duygusal anlar nedeniyle basın açıklamamızın etik olmayacağı, açıklama yapmamızı gerektiren “Beykoz iyi yönetilemiyor” adıyla yapılması planlanan basın açıklaması ve diğer konuları sizlerle daha sonra paylaşacağım.” dedi

Beykoz'da Deprem ile ilgili hiçbir önlem ve çalışma yok

Bahadır Yavuz konuşmasına şöyle devam etti. “17 Ağustos 1999'da meydana gelen Marmara depreminden 14 yıl geçmesine rağmen bugüne dek gerek merkezi idare ve gerekse Beykoz Belediyesi depremin yıkıcı etkisine karşı önlem alınmadığını görüyoruz. Özellikle iktidar ve daha sonra Beykoz Belediyesi bir an önce can ve mal güvenliğini sağlayacak tedbirlerin alınması kaçınılmazdır.

Depremin ardında uygulamaya konulan “Deprem Vergisi” ile yaklaşık olarak 33 milyardan fazla vergi adı altında para toplandığı, maalesef bu paraların depremi önleme ve deprem sonrası yaraların sarılmasına yönelik kullanılması için hazırlıklar yapılması gerekirken amacı dışında nereye ve ne amaçla kullanıldığını bilenimiz yok. Fakat bir kısmının Başbakanımızın, öve öve bitiremediği, yapımında büyük hataların olması nedeniyle üzerimizde bir kambur olan meşhur duble yolların yapımında kullanıldığını bilmekteyiz.

1999 yılı depreminde en küçük bir ders dahi çıkarılmadığı gözükmektedir Diğer alanlarda olduğu gibi AKP İnsan yaşamını da önemsememekte ve dikkate almamaktadır. Bu rahat davranışları herkesi olduğu gibi özellikle bizleri çok üzmektedir.

Beykoz Belediyesinin 17 Ağustos geçmesine rağmen Beykoz Kamuoyunu deprem önleme ile ilgili çalışmasının ne olduğu hakkında bu güne kadar bir açıklama yapmamıştır.

580 bin TL.'lik hibe yardımı

Beykoz Belediyesi, Temmuz 2013 ayında İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından tarafında hibe olarak "Afetlere Hazırlık Mali Destek Programı"  kapsamında 580 bin TL. yardım almış olduğunu basında çıkan haberde öğreniyoruz.

Bu hibeyle kurulacak olan "Beykoz Belediyesi Arama Kurtarma Birimi" ilçede tam donanımlı araç ve ekipleriyle afetlerde ilk müdahaleyi yapacak, halka yönelik deprem bilinçlendirme faaliyetleri düzenleyeceğinden bahsediliyor.

Deprem önleyici amaçlar için alınan bu hibe yardımı ne Beykozlular ve ne de Belediye Meclis grubunun haberi vardır. Alınan bu kaynak adeta gizlenmiştir. Bu yardımın amacı dahilinde kullanılması için takipçisi olduğumuzu, Eylül ayında açılacak olan Meclis'te CHP Meclis Grubu olarak

“Soru Önergesi” vererek Beykoz kamuoyunu bilgilendireceğiz. Allah'tan bir daha bizlere 2009 yılı  depremleri ve doğal afetleri yaşatmamasını diliyorum.

Basın Mensubu arkadaşlarım bizleri yıpratmayın

İlçemizde bu dönem Cumhuriyet Halk Partisine Belediye Başkanı olmak için geçen dönemlerden daha fazla sayıda Belediye Başkan aday adayı başvurusu vardır. Bizler bunu bir zenginlik, cesaret ve Beykoz'da seçimi kazanma noktasında olduğumuz olarak görmekteyiz.  Aday adaylarımız ile ilgili yerel basında çıkan bazı yazılarda aday adaylığı ile ilgili başvuru süreleri üzerinde durulup,  aday adaylarımız hakkında yakışmayan benzetmelere yer verilmesini doğru bulmuyorum. Bu türden konularda biraz daha hassas davranmanızı rica ediyorum.  Tüm aday adaylarımız çok değerli olduğunu belirmek isterim. Tüm aday, adaylarımız ile bir bütünüz, adaylaşmadan sonra hedefimiz diğer aday adaylarımızla birlikte seçimi kazanmaktır.'

Daha sonra parti içi toplantı sebebiyle basın mensupları dışarı alındı ve toplantı sona erdi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.