CHP Zafer Bayramı'nı fener alayı ile kutladı

CHP Zafer Bayramı'nı fener alayı ile kutladı

CHP Beykoz İlçe Örgütü, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 91. yıldönümünü fener alayı ile kutladı.

CHP Beykoz İlçe Örgütü, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 91. yıldönümünü münasebeti ile Beykoz Meydanı’ndan, Şehitlik Anıtı’na kadar süren yürüyüş gerçekleştirdi.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz önderliğinde gerçekleştirilen fener alayına İl Başkan Yardımcısı  Füsun Sökmez, Kadın ve Gençlik Kolları, meclis üyeleri, belediye başkan aday adayları, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Beykoz Meydanı’ndan başlayan yürüyüşe halk alkışlarla ve arabalarından kornaları ile destek verdi. 10.yıl marşı ile yoluna devam eden grup Şehitlik Anıtı’nda yürüyüşü sonlandırdı.

Şehitlik Anıtı önünde atılan çeşitli sloganların sonrasında saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunarak konuşma yapması için mikrofon İlçe Başkanı Bahadır Yavuz’a verildi.

Bahadır Yavuz: 30 Ağustos büyük zaferin taçlandığı gündür

Bahadır Yavuz yapmış olduğu konuşmasında “Türk tarihinin dönüm noktasında kazanılan ve Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini sağlamlaştıran büyük zaferin 91. yıl dönümünü gururla kutlamanın heyecanı ve mutluluğunu yaşıyoruz." diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü.

Birlik ve beraberliğimizi geçmişte olduğu gibi bugünde bozmak isteyen bazı güçler olacaktır. Bu güçlere karşı geçmişte nasıl mücadele ettiysek bugünde aynı mücadeleyi verme karar ve azmi içindeyiz. Milletimizi bölmek isteyen teröre karşı hep birlikte karşı koyarak birlikte yaşamamızın önündeki tüm engelleri aşacağız. Yine, geçmişte ülkeyi bölmek isteyen güçlere karşı ortaya konulan mücadele azminin bugün de devam edeceğini paylaşmak isterim.

30 Ağustos, bağımsızlık ve özgürlük mücadelesini veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarının kazandığı ve büyük zaferin taçlandığı gündür.

30 Ağustos, aynı zamanda özgür, laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti ile Atatürk ilke ve devrimlerinin başlangıcının simgesidir.

30 Ağustos, ulusumuzu esir etmek isteyen emperyalist güçlere karşı, toplumun tüm kesimlerinin dil, din, ırk, mezhep ve inanç farkı gözetmeksizin bir araya geldiği; yan yana, omuz omuza mücadele vererek zafer destanının yazıldığı gündür. 30 Ağustos Zafer Bayramı, cumhuriyete,  demokrasiye açılan, çoğulculuğa ve çok sesliliğe giden yoldur.

30 Ağustos, Atatürk ilke ve devrimlerinin filizlenerek kök salmaya başlayacağı sürecin yolunu açan, Zafer Bayramı'nın tarihe kaydedilişidir.

30 Ağustos Zafer Bayramını ve aynı zamanda Türk Silahlı Kuvvetleri'nin gününü de kutluyor, başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu büyük önder Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını, mukaddes vatanımız için canı pahasına görev yapan şehitlerimizi, gazilerimizi ve günümüzde terör eylemlerinde şehit olan Türk Silahlı Kuvvetleri ile güvenlik güçleri mensuplarımızı ve hayatlarını yitiren vatandaşlarımızı saygı ve rahmetle anıyorum”

Bahadır Yavuz konuşmasına 30 Ağustos pankartlarının kaldırılmasına tepki göstererek son verdi. Yapılan konuşmaların ardından Gençlik Kolları’nın bazı üyeleri Yusuf Ziya Ortaç ve Nazım Hikmet’ten şiirler okuyarak program sonlandırıldı.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.