72. Koğuş'un çekimleri Beykoz'da

72. Koğuş'un çekimleri Beykoz'da

Kerem Alışık, Yavuz Bingöl ve Hülya Avşar? ın başrolünü paylaşacağı '72. Koğuş' için Beykoz? da cezaevi binası inşa edildi.

Yapımcılığını Kerem Alışık ve Yavuz Bingöl'ün sahibi olduğu Sasin Film'in üstlendiği '72. Koğuş'un çekimleri son sürat devam ediyor. Hikâyesi gibi görüntüleriyle de seyircinin boğazını düğümlemeyi hedefleyen '72. Koğuş'un çekimleri için Beykoz'da ciddi bir inşaat çalışması yapılarak baştan bir cezaevi inşa edildi.

 

Yavuz Bingöl ve Kerem Alışık'ın yanı sıra; Hülya Avşar, Songül Öden, Civan Canova, Ayça Damgacı, Bülent Şakrak ve Volga Sorgu'nun da rol aldığı '72. Koğuş' bir dönem filmi olması nedeniyle; mekândan kostüm ve aksesuarlarına kadar her ayrıntı için ciddi sanat çalışması yapıldı.

72. Koğuş?u daha önce de tiyatro oyunu olarak sergileyen Alışık ve Bingöl, seyirciden tam not almayı başarmıştı. Orhan Kemal'in önemli eserlerinden olan '72. Koğuş'un sinema uyarlaması, 4 Mart 2011'de sinema izleyicisiyle buluşacak.

Filmin konusu:
Yavuz Bingöl?ün canlandıracağı Kaptan adlı karakterin platonik bir aşkla bağlı olduğu kadınlar koğuşundaki Fatma (Hülya Avşar),  zinadan hükümlü bir mahkûmdur. Tahliyesi yakın olan Fatma, dışarı çıktığında elinde biraz para bulunsun diye cezaevinde çamaşır yıkamaktadır.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.