Hobi Bahçesi Kayıtları Başladı

Hobi Bahçesi Kayıtları Başladı

Beykoz Belediyesi tarafından doğal tarımı teşvik etmek, ilçedeki atıl arazileri değerlendirerek kendi sebze-meyvesini yetiştirmek isteyenlerin kullanımına sunmak üzere yapılan Hobi Bahçeleri için ön kayıtlar alınmaya başladı.

Bahçesi olmayanlar için doğal sebze ve meyve yetiştirebilmeleri amacıyla Beykoz Belediyesi Hobi Bahçeleri?ni kurdu. Bu bahçelerde ürün yetiştirmek isteyenler küçük bir bahçe kiralayıp kendi sebze ve meyvelerinizi yetiştirebilir.

Çubuklu-Kiremitdere mevkiinde 20 dönüm arazi üzerine kurulan Hobi Bahçeleri?nde 50?şer metrekarelik 100 adet tarla yer alıyor. Meyve-sebze ekim dikimine uygun olarak tasarlanan bahçelerde kalıcı olmayan bitkiler ve mevsim çiçekleri de yetiştirilebilecek. Hobi Bahçeleri Beykoz Belediyesi?nden en az 2 yıllığına cüzi bir bedel karşılığında kiralanabilecek. Her bir parselde kulübeler, sulama sisteminin yer aldığı alanda 50 araçlık bir otoparkın yanı sıra, çocuk oyun grubu, yönetim ve güvenlik merkezi de bulunuyor.

Yeni başlayanlar için ücretsiz danışmanlık hizmetinden ilçe sakinleri öncelikli olmak üzere ilçe dışından müracaat edenler de yararlanabilecek. Dileyenler mahsullerini alanda kurulacak satış noktasında satarak değerlendirebilecek. Park Bahçeler Müdürlüğü ekim-dikime yeni başlayanlar için ücretsiz toprak ve tarım bilgisi desteği de verecek. Başlattıkları projeyle ilçe sakinleri için sosyal yaşama zenginlik katacak hoş bir uğraşı sunmayı hedeflediklerini belirten Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, verilen hizmetin köylerin yanı sıra merkezdeki bölgelerde de doğal tarımı teşvik edeceğini ifade etti.

 Müracaat: Beykoz Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü Tel: 0 216 322 25 04

Facebook yorumları

Site Yorumları

 • Meryem Göncü

  Yürüme engelli ablam icin hobi bahcesine basvurmak istiyorum.

 • AYTEN TAK

  Merhaba, Beykoz çubukludan hobi bahçesi kiralamak veya mümkünse satın almak istiyorum . kayıt ve başvuru için ne yapmak gerekiyor bilgi verilmesini rica ederim. tşkler.

 • Muhterem demirdağ

  1.5 yıl önce hobi bahçelerine kayıt olmuştum sıramı öğrenmek istiyorum.hiç bir tel.iniz cevap vermiyor

 • Muhterem Demirdag

  Mergaba ben 1.5 sene once beykoz cubuklu hobi bahcelerine kayit olmustum.sira mi ogrenmek istiyorum .

 • Esma

  Hobi bahçesi kiralamak istiyoruz

 • Sedat kılıç

  Merhaba hobi bahçesi için basvuru yapmak istiyorum

 • Tuğba Toktaş

  Merhabalar hobi bahçesine kayıt olmak istiyoruz.nerden başvuru kayıt yaptırmak gerekiyor?ıyi calismalar

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.