Gönül Sofrası, engelli vatandaşlarla buluştu!

Gönül Sofrası, engelli vatandaşlarla buluştu!

Beykoz Belediyesi'nin ‘Gönül Sofrası' adlı etkinlik kapsamında yürütülen iftar sofrası, Beykozluları ağırlamaya devam ediyor.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in ev sahipliği yaptığı ‘Gönül Sofrası', Beykoz'un her kesimini kucaklamaya devam ediyor. Birçok Beykozluyu ağırlayan ve ağırlamaya devam eden ‘Gönül Sofrası'; ilçede yaşayan engelli vatandaşları da unutmadı.

İBB Sosyal Koru Tesisleri'nde gerçekleşen iftar yemeğine; Kaymakam Süleyman Erdoğan, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcıları Muharrem Kaşıtoğlu, Mahmut Gülbasar ve Salim Öztürk, AK Parti SKM Başkanı Mustafa Gürkan, TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, dernek başkanları ve çok sayıda engelli vatandaş katıldı.

Çelikbilek: Türkiye, Gazze'de yapılan zulmü hiç unutmadı, unutmayacak ve unutturmayacak!

Gecede konuşma gerçekleştiren Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ‘Gönül Sofraları'nı belediyenin ramazan ayında geleneksel olarak düzenlediği bir etkinlik olarak tanımladı ve bu sofralarla amaçlarının tüm kesimlere ulaşmak olduğunu belirtti. Başkan Çelikbilek konuşmasında; “Bu sofralar; kardeşlik, sevgi, birbirini anlama, birlik ve beraberlik sofrasıdır. Allah'ım bu mübarek ayda inşallah içimize sevgiyi ve kardeşliği yerleştirir” ifadelerine yer verdi. Gazze'de yaşanan insani zulme de değinen Başkan Çelikbilek: “Türkiye, bu noktada dünyada sergilenmeyen iyi bir duruş sergiledi. Mazlumdan yana olduğumuzu, garipten yana olduğumuzu ifade ettik. Özellikle Türkiye, Gazze'de yapılan zulmü hiç unutmadı, unutmayacak ve unutturmayacak. Türkiye, çok nadir durumlarda bayrağını indirir ve yas ilan eder. Türkiye, kimsenin yapamadığını yaptı ve onlarla aynı acıyı hissettiğimizi anlatmak için yas ilan ettik, şu anda yas tutuyoruz. Bizim bayrağımız kolay kolay yarıya inmez, indirtmeyiz. Onların acılarına yabancı kalmak bu millete asla yakışmaz. Asla zalimlerin karşısında susmayacağız” şeklinde konuşarak düşüncelerini aktardı.

Başkan Çelikbilek'in konuşmasının sonrasında sözü alan Kaymakam Süleyman Erdoğan'da ramazan ayının insanda yarattığı manevi güzelliklerden bahsetti.               Birlik ve beraberliğin dünyada sağlandığı sürece tüm sorunların hallolacağına dikkat çeken Kaymakam Erdoğan, ‘imdat' diyen herkese yetişmemiz gerektiğini söyledi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.