Belediye İŞKUR Hizmet Noktası

Belediye İŞKUR Hizmet Noktası

Beykoz Belediyesi iş arayanlar ile işverenleri, İş Bulma Birimi çatısı altında buluşturarak geçen yıl birime müracaat eden 3292 kişiden 1923?ünü çeşitli sektörlerde işe yerleştirdi.

 İŞKUR Hizmet Noktası

İşsizlik ile mücadele etmek, iş ve işçi bulma konularında teknik ve bilimsel bir yaklaşımla çalışma yapmak amacıyla kurulan İş Bulma Birimi 2010 yılında Türkiye İş Kurumu ile imzalanan protokolle İŞKUR Hizmet Noktası adı altında çalışmalarına başladı.

Kuruluşundan buyana portföyünde bulunan kişilerin yetenek ve çeşitli özelliklerine göre sınıflandırıldığı bir veri bankasına sahip olan İŞKUR Hizmet Noktası, bugüne kadar kendisine iş için başvuruda bulunan kişileri çeşitli firmalarda değişik sektörlerde işe yerleştirdi. Birime yapılan bütün başvurular tek tek değerlendirilerek elektronik ortamda kayıt altına alınıyor.

Kalifiye iş gücü oluşturmak ve istihdam oranını artırmak için çalışmalar yapan Beykoz Belediyesi, İŞKUR ile birlikte vatandaşa yönelik yürüttüğü meslek edindirme programları kapsamında açtığı kurslar:

 

Güvenlik kursu

Beykoz Belediyesi işsizliği azaltmak ve vatandaşları meslek sahibi edindirmek için İŞKUR ile ortaklaşa olarak Güvenlik Eğitimi Kursu başlattı. Kursu başarıyla tamamlayan 550 kursiyer güvenlik sertifikası almayı hak etti.

Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Programı

Beykoz Belediyesi - İŞKUR ve İŞBUL Akademi Eğitim Kurumu?nun ortaklaşa düzenlediği Çağrı Merkezi?ne eleman yetiştirme kursları açıldı, bu kurslar hala dönem dönem devam etmekte.

Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Yetiştirme Kurslarına Haziran 2010 tarihinden bugüne kadar 900 vatandaş mülakatlar için başvuruda bulundu. Başvuru yapanlardan 498 kişisi görüşmeye gelirken, eğitim kurumu tarafından verilecek kursa 319 aday uygun görüldü.

Kurs süreci sonrasında sertifikasını alan 136 vatandaşın arasından 54 kursiyer işe yerleştirilirken, 82 kursiyer ise sertifikalarını almalarına rağmen çalışmak istemediklerini beyan etti. Çağrı Merkezi eleman yetiştirme kurslarının mülakatları her ayın son haftası Beykoz Belediyesi bünyesinde devam etmektedir.

 

Perakende sektörü kursları

Beykoz Belediyesi İŞKUR Hizmet Noktası olarak Beykoz'daki işsiz vatandaşlara meslek edindirme ve iş sahibi etmek için İstanbul Perakendeciler Derneği ve İŞKUR ile ortaklaşa iş garantili Perakende sektöründe elaman yetiştirme kursu başlattı.

Kurs için kriterlere uyan ve kursa dahil olmak isteyen 2300 vatandaş tek tek aranılarak kurs için mülakata davet edildi. Mülakata bu rakamdan ancak 500 kişi geldi. Mülakat sonucunda eğitimi almak isteyen adayların İŞKUR kaydı yapıldıktan sonra Kursa dahil edildi. Bu kursun 2011 yılı içerisinde de dönem dönem devam etmesi planlanmakta.

Engelli vatandaşlara yönelik istihdam programı

Beykoz Belediyesi İŞKUR Hizmet Noktası? na başvuruda bulunan 70 engelli vatandaş, engelli eleman talep eden işverenlerle bir araya getirildi.

Firma ziyaretleri

Eğitim ve çalışma alanlarına göre tasnif edilmiş elemanların yer aldığı zengin portföyün eleman arayışı halinde özel şirketlerle paylaşarak destek verilmekte. Devamlı irtibat halinde olunan 456 firmanın talebi doğrultusunda eleman yönlendirmesi yapılmaktadır.

 

Facebook yorumları

Site Yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.