CHP İlçe Örgütü'nden İhsanoğlu'na destek mesajı!

CHP İlçe Örgütü'nden İhsanoğlu'na destek mesajı!

Beykoz CHP İlçe Örgütü, Ramazan Bayramının 2. günü bayramlaştı ve Cumhurbaşkanı adayları olan Ekmeleddin İhsanoğlu için destek istedi.

Ramazan bayramının 2. günü bayramlaşmak için ilçe binasında bir araya gelen CHP İlçe Örgütü, 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçim sürecine değinerek Ekmeleddin İhsanoğlu'nun etrafında birlik olmaya çağırdı.

Birçok parti mensubunun katıldığı toplantı salonunda konuşma gerçekleştiren CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan, iyi dilek ve temennilerde bulunarak herkesin Ramazan Bayramını kutladı. 1 ay önce demokratik bir kongre geçirdiklerine değinen Arıkan, ilçeyi yönetecek kişilerin kongrede çarşaf liste ile belirlenmesinin de yönetime ayrı bir güç kattığını vurguladı. Arıkan konuşmasında; “Şunun bilinmesini istiyorum ki, yönetimdeki 16 arkadaşımın hiç biriyle sorun yaşamıyoruz. Yönetimde tam bir uyum ve istikrar var. Cumhurbaşkanlığı sürecinde Beykoz'da ve Türkiye'de istediğimiz sonucu aldığımız an, AK Parti parçalanma sürecine girecektir. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve arkadaşları yeni bir siyasi oluşuma başladı. Kulislerde konuşulanlara göre partinin adı; Hilal Partisi. AK Parti iktidarının uyguladığı politikalar uluslar arası itibarımızı sıfıra indirmiştir. Türkiye, bıçak sırtındadır. Şu an Türkiye'de 10 tane İŞİD Camii var. Bu ülkenin toprağı işgal ediliyor, bayrağı indiriliyor, başkonsolosumuza kadar esir alınıyor… Tüm bunlara sebep olan çıkıp diyor ki, ‘ben bakanlar başkanı olacağım'. Bizim mücadelemiz, Cumhuriyeti yıkmak isteyenlerle. Biz bu Cumhuriyeti korumak istiyoruz, nasıl kurulduğunu biliyoruz.  Bir oy, bir oydur anlayışı ile çalışmalarımıza devam etmeliyiz. Bu seçimler, CHP'nin omuzlarındadır. MHP İlçe Başkanı ile yaptığım görüşme sonucunda, aday için çalışmaya ramazan bayramından sonra sahada çalışmaları yapacaklarını söyledi. Bu seçimin kaderini İstanbul belirleyecek. Bu seçimde saygı, sevgi ekeceğiz. Ne ekersek onu biçeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Türkiye'nin dünyada yalnız olduğunu ve hiçbir itibarının kalmadığını belirten Arıkan, bunu yapan birinin köşke çıkmasına engel olunması gerektiğine işaret etti. Recep Tayyip Erdoğan'ı terörün temsilcisi olarak gösteren Arıkan, Ekmeleddin İhsanoğlu'nu ise insanlığın temsilcisi olarak yorumladı. Son olarak, adayları Ekmeleddin İhsanoğlu için gerek desteği vereceklerine değinen Arıkan,  sandıkta bunu en güzel şekilde göstereceklerini söyledi.

Toplantının sona ermesinin ardından partililer birbiri ile bayramlaştı. CHP ilçe yönetimi de Şevket Arıkan'ın önderliğinde hem seçime destek hem de bayramlaşma niyetiyle köylere ziyaret gerçekleştirmek üzere ayrıldı.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.