Başkan Çelikbilek'den mahallelere Bayram ziyaretleri

Başkan Çelikbilek'den mahallelere Bayram ziyaretleri

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, her bayramda geleneksel olarak gerçekleştirdiği Bayramlaşma programlarında ilçe sakinleriyle bayramlaştı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, her bayramda geleneksel olarak gerçekleştirdiği Bayramlaşma programlarında ilçe sakinleriyle bayramlaştı.

Ramazan Bayramı'nın ilk günü Belediye Meydanı'nda gerçekleştirilen ‘Bayramlaşma' töreninin ardından Bayram'ın 2. ve 3. günlerinde mahalleler ziyaret edildi.  Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Belediye Başkan Yardımcıları, Başkan Danışmanları ve Meclis Üyelerinden oluşan heyet, ilçemizi mahalle mahalle dolaşarak vatandaşların bayramını kutladı.

Bayramın ikinci gününde Arkboyu, Rüzgarlıbahçe, Zerzevatçı ve Değirmendere'de vatandaşlarla bayramlaşma düzenlendi. Etli pilav ve tatlı ikramının yapıldığı bayramlaşmalarda Başkan Çelikbilek mahalle sakinleriyle sohbet etti, bayramlarını kutladı.

Başkan Yücel Çelikbilek, gezileri sırasında önünden geçtiği Beykoz Hayvan Barınağı'na da uğrayarak barınakta görevli personelle de bayramlaştı. Barınakta bulunan kulübeleri denetleyen Başkan Çelikbilek, çalışanlardan barınağın son durumu hakkında bilgi aldı.

Bayramın üçüncü gününde de Mahmut Şevket Paşa, Cumhuriyet, Polenezköy ve Çiftlik mahallelerinde bayram ziyaretinde bulunuldu, ikramlar yapıldı. Bayram sohbetlerinin yapıldığı ziyaretlerde, Başkan Çelikbilek'in üzerinde durduğu konular Sokak İftarları ve yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimleriydi.

Başkan Çelikbilek “Sokak İftarları Amacına Ulaştı”

Ramazan boyunca yaklaşık 100 bin kişinin sokak iftarlarında bir araya geldiğini belirten Başkan Yücel Çelikbilek, bu sofralarla amaçladıkları hedefe ulaştıklarını ifade etti. “Bizim amacımız sadece fakir fukarayı doyurmak değildi. Artık kaybolmaya başlayan komşuluk ilişkilerini geliştirmek, insanları bir araya getirebilmekti. Allaha şükürler olsun, bunu başardığımızı görüyorum. 100 bine yakın vatandaşımız iftarlarımıza katıldı. Aynı apartmanda yaşadığı halde birbirlerini görmeden yaşayıp giden komşular iftar sevincini birlikte yaşadı. Bu kardeşlik iklimini yaşattığımız için çok mutluyuz.”

Başkan Çelikbilek: “10 Ağustos Demokrasi Bayramı Olsun”

Yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin kritik öneme sahip olduğunu belirten Başkan Çelikbilek; “İlk defa milletin doğrudan oy verdiği bir isim Cumhurbaşkanı seçilecek. Bu demokrasimiz açısından çok büyük bir gelişmedir. Halkımızın teveccühüyle seçeceği aday o makama gelecek. Bu nedenle tüm Beykozluları 10 Ağustos'ta sandık başına gitmeye çağırıyorum.” diyerek vatandaşları oy kullanmaya davet etti.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.