Bu yılki Çayır Festivali'nin bütçesi Gazze'ye!

Bu yılki Çayır Festivali'nin bütçesi Gazze'ye!

Beykoz Belediyesi'nin geleneksel Çayır Festivali, İsrail'in Filistin'deki Müslümanları katletmesi üzerine iptal edildi.

Türkiye'nin ve dünyanın gündeminden düşmeyen İsrail'in Gazze'deki Müslümanlara yönelik yaptığı insanlık dışı saldırı Beykoz'da da yankısını sürdürmeye devam ediyor.

Beykoz Belediyesi'nin geçtiğimiz yıl Mısır'daki yaşanan olaylardan dolayı iptal ettiği geleneksel Çayır Festivali, bu yılda Gazze'deki Müslümanların öldürülmesinden ötürü iptal edildi.

Birçok yöre derneklerinin de kendi kültürlerini sergilediği festivali, Ortadoğu'da akan kanın durmaması üzerine iptal ettiklerini gazetemize aktaran Dernekler Birliği Dönem Başkanı Süleyman Çalık; “Çok sayıda sivil insanlar ölüyor. En kötüsü masum çocuklar öldürülüyor, katlediliyor. Gazze'ye yıllardır İsrail aynı şeyi yapıyor. Fakat bu sefer boyutu farklı. Gazze'yi bir kenara bırakın, Doğu Türkistan, Suriye'de de durum aynı. O kadar Müslüman kardeşlerimiz öldürülürken bizim burada eğlence yapmamız doğru olmaz. Biz de dernekler olarak şöyle bir fikri belediyeye beyan ettik. Çayır'da harcanan bütçeyi orada ihtiyacı olan kişilere harcanmasının doğru olacağını söyledik. Belediyemizde bu fikrin doğru olduğunu kabul ederek bize, ‘kesinlikle böyle' olmalı cevabını verdi“ şeklinde konuştu.

Haber: Burcu Çelik

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.