Tekvandocu Berranur Çiftçi Türkiye Şampiyonu oldu

Tekvandocu Berranur Çiftçi Türkiye Şampiyonu oldu

Beykoz Belediyespor Sporcusu Berranur Çiftçi'den bu kez Türkiye Şampiyonluğu başarısı geldi.

Geçen ay düzenlenen İstanbul Şampiyonasından Altın Madalya alarak bir anda dikkatleri çekmesini bilen Beykoz Belediyespor Tekvando Takımının Sporcularından Berranur Çiftçi Konya İlinde gerçekleşen 'Kayhan Aktar-Minikler Türkiye Tekvando Şampiyonasında' adeta fırtına gibi esti. Osman Günaçtı'nın talebesi rakiplerini birer, birer devirerek Türkiye Şampiyonu olurken çıkışını devam ettirdi.

Konya'da gerçekleştirilen Kayhan Aytar Minikler Türkiye Tekvando Şampiyonası  büyük bir çekişmeye sahne oldu. Türkiye Tekvando Federasyonunun faaliyet programında yer alan ve Selçuklu Belediyesi Uluslararası spor Salonunda 7-10 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen Kayhan Aytar Minikler Türkiye Tekvando şampiyonası başarı iletamamlandı. Türkiye genelinden rekor düzeyde katılımın sağlandığı organizasyona sporseverler de büyük ilgi gösterdi. Tribünlerin her gün dolduğu salonda toplam 2 bin 200 sporcu altın madalya için mücadele etti.

+57 Kiloda Tatemiye çıkan Beykoz Belediyespor Sporcusu Berranur Çiftçi Final müsabakasında Antalya Prof.İhsan Koz İÖO Sporcusu İlayda Demir ile karşılaştı. Rakibini güzel bir oyun sonunda yenen Berranur Çiftçi Türkiye Şampiyonu oldu. Berranur Çiftçi'nin bu başarısı Beykoz İlçe Spor Kamuoyunda büyük bir heyecan ve gurur yaşanmasına neden olurken genç futbolcunun sevinci terif edilemez derecede yüksekti.

Beykoz Belediyespor Tekvando Takımı Antrenörü Osman Günaçtı yaptığı açıklamada,” Berranur Çiftçi'nin daha büyük başarılar imza atacak yetenekte bir sporcu olduğunu her fırsatta dile getirmiştim. Konya'daki Türkiye Şampiyonasında göğsümüzü kabartan, bizleri sevince boğan bir başarıya imzasını atarak kendisine olan güvenimizi boşa çıkarmadı. Bu sonuç şunu göstermekte ki eğer ki imkan ve fırsat tanınırsa  bu ilçeden değişik spor dallarında birçok şampiyon, altın madalyalı sporcu çıkabilir.” Şeklinde konuştu.

BEYKOZ BELEDİYESPOR MEDYA-İLETİŞİM

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.