Beykoz ve Görele kardeş şehir oluyor!

Beykoz ve Görele kardeş şehir oluyor!

Beykozlu Giresunlular ve Doğu Karadenizliler Derneği Kurban Bayramının 2.günü üyeleri ile bayramlaşmak üzere bir araya geldi.

Beykoz'da önem taşıyan dernekler arasında yer alan Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği ve Beykozlu Giresunlular Derneği Kurban Bayramının 2.günü üyeleri ile bayramlaşmak üzere bir araya geldi.

Dernek binalarında düzenledikleri bayramlaşma merasimi, ilk olarak Beykozlu Giresunlular Derneği'nde başladı.

Fakat, Dernek Başkanı Fuat Kuş'un yurt dışında olmasından ötürü bayramlaşma organizasyonunu Dernek Başkan Yardımcısı Mustafa Öztürk yürüttü.

Dernek üyeleri ile samimi bir şekilde bayramlaşan Öztürk, Giresunlular Derneği olarak yaptıkları faaliyetlerden kısaca bahsetti. Kaymakdonduran Şenliği gibi birçok etkinliklerini İslam ülkelerinde yaşanan kötü olaylardan dolayı iptal ettiklerini belirten Öztürk, Giresunlular olarak Şahin Köktürk Spor Salonu'nda büyük bir gece yapmayı düşündüklerini ve bunun içinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden salon için kendilerine verecekleri tarihle tüm Beykozlulara duyuracaklarını ifade etti.

Bir Giresunlu olarak derneğin bayramlaşmasına katılan Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk ise, bu zamana kadar yapılan başarılı çalışmalarından ötürü dernek yönetimine teşekkürlerini belirtti. Belediye olarak Giresun iliyle de görüştüklerini, hatta Görele Belediye Başkanı ile de bir araya gelerek ‘Beykoz ve Görele'yi kardeş şehir' ilan etmeyi düşündüklerini söyledi. Belediye olarak eğitime bu dönem büyük önem ve destek verdiklerini vurgulayan Öztürk, derneklerde gençler adına yapılacak her türlü projeye gereken desteği çekinmeden verebileceklerini de sözlerine ekledi.

Beykozlu Doğu Karadenizliler de bayramlaştı!

Dernek binasında bir araya gelen Beykozlu Doğu Karadenizliler, Dernek Başkanı Emin Yavuz önderliğinde bayramlaştı.

Dernek üyelerine ikram ettiği kavurma ve ayranla ağırlayan Yavuz, bayramların insanlar arasındaki iletişimi ve bağı kuvvetlendirdiğine vurgu yaptı. Bayram olmasından ötürü resmi bir konuşma yapmayan Yavuz, gelen herkese teşekkürlerini belirterek ‘iyi bayramlar' diledi.

Bayramlaşma, ikramların sonrasında yapılan yemek duası ile son bulurken gün ise, kendi aralarında yaptıkları sıcak ve samimi sohbetle devam etti.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.