Törende gözler AK Parti çelengini aradı!

Törende gözler AK Parti çelengini aradı!

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'ndan Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi Beykoz'da da resmi bir törenle kutlandı.

Cumhuriyetimizin 91.yıl dönümünün kutlandığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'ndan Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi Beykoz'da da resmi bir törenle kutlandı.

Törene; Kaymakam Süleyman Erdoğan, Boğaz Komutanlığından Albay Gürsel Sağdıç, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Cumhuriyet Başsavcısı Cemil Kuyu, İlçe Emniyet Müdürü Yüksel Toprak, Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş, İlçe Spor Müdürü Serkan Öcalmaz, AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, CHP İlçe Başkanı Şevket Arıkan, MHP İlçe Başkanı Akif Taşdemir, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, STK başkanları ve ilçe halkı katıldı.

Kaymakam Süleyman Erdoğan, Boğaz Komutanlığından Albay Gürsel Sağdıç ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek protokol heyeti olarak sırasıyla çelenklerini Atatürk Anıtı'na bıraktı.

Resmi tören sona erdikten sonra, törene katılan bütün siyasi partilerin ilçe başkanları anıta çelengini koyarken AK Parti'nin çelenk koymaması dikkat çekti. Siyasi partilerden sonra sivil toplum kuruluşları da Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı.

MHP İlçe Teşkilatı, İstiklal Marşı'na bozkurt işareti ile eşlik etti!

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları adına gerçekleştirilen bir dakikalık saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı sırasında Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Yönetimi'nin bozkurt işareti yapması dikkat çekti.

Arıkan, CHP'lilere konuştu!

Tören sonrasında CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan, partilileri bir araya toplayarak günün anlam ve önemini kısa bir konuşma ile belirtti. Arıkan:  “Sevgili Beykozlular, Değerli Cumhuriyet Halk Partililer, İşçi Partililer, Atatürkçü Düşünce Derneği üyeleri, Beykoz Eğitime Destek Derneği üyeleri hepinizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyor. Cumhuriyet Halk Partisi adına hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Demokratik ülkelerde olan bir çelenk koyma töreni yaşamasak bile önümüzdeki süreçte bu ve benzeri uygulamaların bir benzeri engellerin olmamasını diliyorum. Önümüzde yapılacak olan genel seçimlerde hepimizin bu ülkedeki yaşam alanlarının daraltılmasına, temel hak ve özgürlüğümüze yönelik düzenlemelerin ortadan kaldırılmasına yönelik yeni bir TBMM oluşacaktır. Bugün 1923'ten daha büyük bir TBMM yok. Bir hükümet sıkıntısı vardı. Büyük Millet Meclisi'nde 1921 anayasasına göre yönetiliyorduk. Bir hükümet kurma arayışı Cumhuriyet ilanını gerektirmiştir. 23 Nisan'dan 91 yıldır yaşadığımız Cumhuriyeti son 10 yıldır sıkıntılarla yaşıyoruz. Umuyor ve diliyorum ki, bu ülkenin aydınları, devrimcileri, ilericileri özgürlüklere, yaşam alanlarımıza hayatın her alanında anti demokratik müdahalelere önümüzdeki genel seçimlerde son verecektir. Birbirimizle kişisel meseleleri bırakacağız, siyasi partiler program farklılığı gözetmeyecek. Bu ülkenin daha demokratik, daha çağdaş yarınlara ulaşabilmesi adına eylem birliği ve güç birliği yapacağız ama demokrasiden asla taviz vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Arıkan, ayrıca bütün Beykozluları 29 Ekim akşamı Beykoz sivil insiyatifi ile birlikte yapılacak olan yürüyüşe davet etti. 

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.