Bağışlanan her organ, yaşama tutunan her insan!

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı “Organ Bağışı Haftası” nedeniyle vatandaşların konuya dair ilgisini çekmeye çalıştı.

3-9 Kasım Organ Bağışı kapsamında Sağlık Bakanlığı ve AK Parti İl Başkanlığı'nın ortaklaşa düzenlediği organ bağışı programı, Beykoz Çayırı'nda AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığınca kurulan stantta vatandaşların konuya dair ilgisi çekilmek istendi.
 
Beykoz Devlet Hastanesi'nden görevlendirilen bir hemşire ile AK Parti Kadın Kollarının bir arada bulundukları stantlarda; çeşitli afişlerle, el broşürleriyle ve bazen de organ bağışı üzerine fikir edinmek üzere stantta uğrayan vatandaşlara bilgi verildi.
 
Halkın, konuya tedirgin yaklaşması ise dikkatlerden kaçmadı. 
 
18 yaşından büyük ve akli dengesi yerinde olan her birey, organlarının tamamını veya bir bölümünü bağışlayabilir. Ayrıca sigara ve alkol kullanımı da organ bağışı yapmaya engel değil. Bağışlanabilen organlar ise; kalp, kalp kapağı, kornea, akciğer, karaciğer, böbrek ve pankreas. 
 
Organlarını bağışlamak isteyen kişiler; İl Sağlık Müdürlükleri Hastaneleri, organ nakli ile ilgilenen vakıf, dernek ve kuruluşlara yapabilir.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.