AK Parti'de kongre öncesi delege ile istişare yapıldı!

AK Parti'de kongre öncesi delege ile istişare yapıldı!

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, kongreye sayılı günler kala delegeleri ile istişare toplantısı düzenledi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, büyük kongreye sayılı günler kala delegeleri ile istişare toplantısı düzenledi.

İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen yemekli toplantıya; Beykoz'da yer alan 45 mahallenin delegeleri katılırken, AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Selim Temurci, İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Elif Öksüz, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, AK Parti İlçe Başkan Adayı Mustafa Gürkan, Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam, Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen, Belediye Başkan Yardımcıları Muharrem Kaşıtoğlu, Salim Öztürk, Hanefi Dilmaç ve Mahmut Gülbasar ile meclis üyeleri de delegelere eşlik etti.

Yoğun bir kalabalığın olduğu salonda, ‘İlçe Yönetimin nasıl olmasını istersiniz ve yeni ilçe yönetiminde görmek istediğiniz 3 isim nedir' başlıklı anket kağıdı delegelere dağıtılarak fikirleri alınmak istendi.

Sefer: Beykoz'da kimsenin hayal edemediği birçok ilki gerçekleştirdik!

Toplantının ilk konuşmasını yapmak üzere sözü alan İlçe Başkanı Adem Sefer, 2007 yılında aldığı ilçe başkanlığı görevini 29 Kasım'daki kongre ile son bulacağını belirterek; “Biz 7,5 yıllık süreç içinde hamdolsun 2 genel seçim, 2 yerel seçim ve 2 referandum arkasından da bunları taçlandıran cumhurbaşkanlığı sürecini idrak ettik. Bu teşkilat Beykoz'da kimsenin hayal edemediği birçok ilki gerçekleştirdi. Bu parti birilerine göre daha yeni kurulmuş bir parti ama biz bu yola çıktığımızda Sayın Cumhurbaşkanımızla bir dava uğruna çıktık. Bu dava öyle bir dava ki manası çok çok eskilere dayanıyor. Hamdolsun ki birilerinin küllenmişliğinden yeni bir ülke doğdu. İl Başkanlığımız tarafından başlatılan istişarelerin gerçekten bizim bu süreçten sonra ilçe başkanlığı noktasında devam etmeyi düşünen arkadaşımız ya da ilin belirleyeceği ismin konusunda çok büyük istişareler yapıldı. Onlarla ilgili süreci tabiri yerindeyse ince elendi sık dokundu. Ben yine şükrediyorum ki diğer ilçelerde diğer ilçelerde sıkıntılı süreçler gerçekleşirken, teşkilat dışından isimler görevlendirilirken bizde 2007'den beri benle beraber hareket eden teşkilatımızın içinden Mustafa Gürkan'ı tebrik ediyorum. Birbirinden değerli kardeşlerimiz bu göreve talip olduklarını ifade ettiler. Hepsi de bu görevi yapabilecek kapasite de arkadaşımızdır. Mutlaka birbirimize hukukumuz geçmiştir. Şu anda burada bulunan kardeşlerimizin hepsi bizim delegelerimiz. Ama burada olmayan, bu teşkilata hizmet etmiş çok önemli insanlar var. Belki burada değiller ama hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Biz bu teşkilatın tamamının sesini duyabilecek, bizlerin gözünden kaçanları da görebilecek kardeşlerimizden yararlanmak istiyoruz. Belki bu anlamda İstanbul'da bir ilki gerçekleştirdik” dedi.

Çelikbilek: Bu davaya gönül veren insanların sorumlulukları var!

Adem Sefer'in konuşmasının ardından kürsüdeki yerini alan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, birlik ve beraberlik mesajları vermeye oldukça özen gösterdi. Delegelere seslenen Başkan Çelikbilek, 2015 genel seçimlerinin ve 2019'daki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sonucunu onların belirleyeceğine dikkat çekti ve konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “İslam ülkeleri çok zayıf ama bir ülke var ki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve ekibi bu konuyu her yerde en iyi şekilde anlatan kadro. Bu kadroyu sizler oraya taşıdınız ve inşallah 29 Kasım'da seçeceğimiz yönetimlerle 2015'in Haziranın da bir güçlü kadroyu, bir güçlü hükümeti yeniden yapılandıracak olan siz olacaksınız. Eğer burada çok farklı niyet ve hesapların içerisinde olunmazsa Allah bunların hesabını bize gördürür. Onun için bu davaya gönül veren insanların bütün insanlığa karşı sorumlulukları vardır. Siz bugünkü toplantınızı ve birlikteliğinizİ asla küçümsemeyin. Çünkü il teşkilatımız bize farklı bilgiler aktaracaktır. İstişare sonucu hangi kararı alsalar bile, bugün Mustafa Gürkan kardeşimizin ismini telaffuz ettiler. Başka bir kardeşimizin söyleselerdi hepsinin başımızın üstende yeri vardı. Hepsinin arkasında durmaya, saf olmaya ve başarılı olmaları için yanında olmaya mecbur hissedecektik. Bize küslük, küçük hesapların adamı olmak yakışmaz. AK Parti güçlü oldukça, dik durdukça, bu milletin nefesini yukarı taşıdıkça Allah bu milletin yanında olacaktır. 29 Kasım'da tekrar bir düğün yapacağız ve ilçemiz için bayram olacak. Bu ekip 2015'in Haziran'ında çıtayı başkalarının hayal edemeyeceği noktalara taşıyarak başkalarının dostlarının üzüntü duyacağı bir ülke olacağını umut ediyorum.  Aranızda kıskançlık, hasetlik olmamalı”.

Gürkan: Biz enkaz devralmadık!

AK Parti İl Merkezi'nce İlçe Başkanlığına Aday gösterilen Mustafa Gürkan ise konuşmasında şunlara değindi: “AK Parti 12 yıldır 2 şey söyledi. Gelişim ve değişim. Yine bir kural getirdi. 3 dönem dedi. Siyasette çok uzun dönem görev alan abilerimiz vardır ama AK Parti bu kararı alarak kendi siyasi felsefesini derinleştirdi. Şu anda geçtiğimiz yerel seçimler, ilçe kongreleri, il kongreleri ve 2015 genel seçimleriyle bu değişimi kendi kadroları içinde yapacak . Hep değişim diyen ve bununla ilgili ciddi adımlar atan bir siyasi hareketin kendi içinde değişim yapmaması oldukça anlamsız olurdu. Yaklaşık bir kaç ay önce bizim ilçe kongre sürecimiz başladı. İlçe başkanımızın bu süreçte pozisyonunu bekledik ve devam etmeme kararı aldıktan sonra biz çalışmalarımıza AK Parti içerisindeki akılla devam ettik. Biz bu süreçten itibaren teşkilatımızın bütün kademeleriyle yeni ekibimizi oluşturacağız. İçeride olmanın bir takım anlamları var. İçerde olmak disiplin, ciddiyet, sadakat demek. İlerleyen günlerde çalışmalarımızı bu disiplin ve şuurla yapmak istiyoruz. İlerleyen günlerde süreçle alakalı arkadaşlarımızla bir araya geleceğiz. Bazı partilerde yeni gelenler biz enkaz devraldık derler. Biz enkaz devralmadık. Yaptığımız her şeyin artısı da eksisi de bizimdir. Yeni kurulan yönetimimizle beraber gördüğümüz bütün eksikliklerin üzerine gideceğiz. AK Parti ile Beykoz'da ki siyaseti genişleteceğiz. Tüm Türkiye'de heyecan eksikliği var. O heyecanı geri getireceğiz. İlçe başkanı olduktan sonra kimsenin boyu uzamıyor. Biz bu kongre sürecini öncelikle aramızda yapacağımız istişarelerle ve sonrasında coşkulu bir kongre ile tamamlayacağız. Başka bir arkadaşımız da açıklansaydı hiç bir sıkıntımız olmayacaktı. Sizlerin teveccühü beni çok mutlu etti”.

Temurci: Bu dava yere düşerse bunun hesabını veremeyiz

Son konuşmacı olarak sözü devralan İl Başkan Yardımcısı Selim Temurci, AK Parti'nin yola çıkarken erdemliler hareketi olarak yola çıktığını ifade etti. Toplantılarda çoğu kez sevgiyi, saygıyı ve samimiyeti gördüğünü belirten Temurci: “Az önce Adem Başkan CHP Beykoz'da 11. ilçe başkanını değiştiriyor, dedi. 11. ilçe başkanını değiştiren bir parti bir ilçede başarılı olabilir mi? Bizim kardeşliğimiz her şeyin ötesindedir. Bizden adam olmaz denen bir millet ayağa kalktı, bende varım demeye başladı. Sonuçta sağlam bir irade vardır bu ülkede. Biz bu sağlam irade ile Cumhurbaşkanı seçtik. Heyecan dediğimiz yer yerden bitmez. Geçmişi bilmek geleceği okumakla olur. Siyaset yapmak gönüllere girmekle olur. Biz kavga etmeye gelmedik, gönüllere girmeye geldik. Bu milletin kaderi AK Parti'nin kaderi ile eş değerdir. Onun için uzaya uydu da göndersek, tank yapsak tüfekte yapsak, bunu bir lider değil teşkilatlar yapar. Benim hala mahalle başkanı olmayan mahallem varsa, sohbetlere, toplantılara gidilmiyorsa, ilçe başkanım nasıl olsa Tayyip Erdoğan var nasıl olsa Ahmet Davutoğlu var diyorsa bu dava yere düşer. Bu dava yere düşerse bunun hesabını veremeyiz. Bizim görevimiz Beykoz'da gördüğümüz resmi artırmaktır. Biz Beykoz'a dışarıdan ithal bir kardeşimizi getirmedik. Davaya ihanet eden hiç kimse bu teşkilat içerisinde bir noktaya gelmemeli. Davanın doğal liderine ihanet eden hiç kimse bu siyasi harekette hiç bir makamı işgal etmemeli. Ben bu işi daha iyi yaparım diyen arkadaşlarımız varsa bu sonuna kadar istişare edilmeli çünkü kaybedecek bir insana bile tahammülümüz yok” şeklinde konuşmasını noktaladı.

Konuşmaların sonrasında, birlik ve beraberliğin göstergesi olarak objektiflere poz verildi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.