KAİ Derneği, birlik ve beraberliğini pekiştirdi

KAİ Derneği, birlik ve beraberliğini pekiştirdi

Beykoz Kars Ardahan Iğdır (KAİ) Derneği, düzenlediği dayanışma gecesi ile birlik ve beraberliğini pekiştirdi.

Beykoz Kars Ardahan Iğdır (KAİ) Derneği, Aşşrom Restoran'da düzenlediği dayanışma gecesi ile birlik ve beraberliğini herkese gösterdi.

Beykoz'da yaşayan bir çok Karslı, Ardahanlı ve Iğdırlı vatandaşın katıldığı dayanışma gecesine; Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan ve beraberinde Adem Sefer, bazı belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve STK temsilcileri de katıldı.

Eğlencenin yoğun olduğu gecede; halaylar çekildi, yöresel danslar sergilendi.

Birbirinden özel yöresel ses sanatçılarının da sahne aldığı gece, herkesin hafızasında silinmeyecek bir yer edindi ve herkes doyasıya eğlendi.

Ardı ardına çıkan ve seslendirdikleri türkülerle kulaklardaki pası silen ses sanatçılarının isimleri ise, Orhan Akbaba, Selçuk Yıldız, Urfalı Mehmet ve Neşe Demir.

KAİ Dernek Başkanı Metin Yıldız ve yönetiminin önderliğinde çıkan başarılı organizasyon, Beykoz'da yaşayan doğulu vatandaşlarının birlik ve beraberliğinin de güçlenmesini sağladı.

Gece de konuşma gerçekleştiren Dernek Başkanı Metin Yıldız; soğuğa aldırmadan dayanışma gecesine katılan üyelerine teşekkür ettiğini belirterek, bu tür etkinliklerin birlik ve beraberlikleri açısından önemli olduğunun altını çizdi. Kültürlerinin yozlaşmasını önlemek ve kültürlerini yaşatmak adına çalışmalar yaptıklarını da sözlerine ekleyen Yıldız, böyle etkinlikleri sık sık düzenlemeye çalışacaklarını ifade etti.

Kaymakam Süleyman Erdoğan ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise, geceye uzun konuşmanın uymayacağı belirterek, kültürlerin yaşatılması adına bu tür etkinliklerin önemli olduğunu vurguladılar ve böyle etkinliklere her yaştan kişinin düğüne gelir gibi gelmesi gerektiğini de söylediler.

Kısa konuşmaların ardından gece, müzik eşliğinde sohbetle devam etti.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.