'Hedefimiz '2023' istişare toplantıları başladı!

'Hedefimiz '2023' istişare toplantıları başladı!

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, ‘Hedefimiz 2023' sloganı ile ilk istişare toplantısını gerçekleştirdi.

AK Parti İl Başkanlığı'nın başlattığı konsept doğrultusunda, ilçe teşkilatları kendi içerisinde istişare toplantılarına başladı. AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı'da ‘Hedefimiz 2023' sloganı ile ilk istişare toplantısını, 2002'den bu yana teşkilatta yönetimde bulunan parti üyeleri ve belediye meclis üyeleri ile gerçekleştirdi.

İBB Beykoz Sosyal Koru Tesisleri'nde düzenlenen toplantıya; İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, İl Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Kılıç, AK Parti Milletvekili Aday Adayı Adem Sefer, Gençlik Kolları Başkan Vekili Furkan Çeliker, Kadın Kolları Başkan Vekili Hatice Turp, eski dönemlerde ilçe yönetiminde bulunmuş yönetim kurulu ve meclis üyeleri katıldı.

Toplantının ikinci ayağının, kadın ve gençlik kollarında görev yapan ve 110 mahalle başkanlarıyla birlikte olacağının bilgisi paylaşıldı.

Mustafa Gürkan: En büyük sigortamız, birliğimiz ve beraberliğimiz!

AK Parti sayesinde bir araya geldiklerine ve dostluklarını büyüttüklerine değinen İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, sözlerine şöyle devam etti: “Biliyorum ki, bu parti kurulurken çok ciddi maddi ve manevi fedakarlıklar yapan abilerimiz oldu. Başta kurucu başkanımız Ahmet Hulusi Batu olmak üzere...Bugün Beykoz'da 40 bine yakın üyesi olan, 80 bin seçmen tarafından oyu almış, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük siyasi hareketi olmuş ve dünyanın en büyük sivil toplum örgütüyüz biz. Bunlar tüm abilerimiz, arkadaşlarımız, kardeşlerimiz sayesinde oldu...Bizim hareketimizin en önemli özelliği, dinamizmdir. Biz kendimizi yenileyebilen bir hareketiz”.

Seçim sürecine dair düşüncelerini de aktaran Gürkan: “İl Başkanlığımız direktifleri doğrultusunda seçim çalışmalarımıza devam ediyoruz. 6-7 arkadaşımız adaylık başvurusunda bulundu. Teyamül yoklamaları bitti. Süreç devam ediyor. Bu süreçin tüm teşkilatımıza hayır getirmesi temenni ediyorum. Bizim bu topraklarda en büyük sigortamız, birliğimiz ve beraberliğimizdir. Ne zaman bunla ilgili sıkıntılar oluşmaya başladığında bu toprakların başı belaya giriyor. Bizim teşkilatımızında sigortası, birliği ve beraberliğidir. Beykoz'da biz bu seçimlerde 80 bini, 90 bin hedefliyoruz. Beykoz'daki siyaseti büyütmeli ve Beykozlu teşkilat mensubu arkadaşlarımızı Beykoz'un dışına taşımalıyız. Öyle bir oy almalıyız ki, hiç bir siyasi parti artık burada birinci parti olma hayalini kurmasın” şeklinde konuşmasını tamamladı.

Hasan Kılıç: Bizim için bir oy bile önemlidir!

İl Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Kılıç, 2008'den beri çok sık Beykoz'a geldiğini söyleyerek, Beykoz'un eski durumunu herkesin çok iyi bildiğini ve çok zor koşullarda, ekonomik imkanları kısıtlı ortamlarda büyük başarılar elde edildiğini ifade etti.  Parti mensuplarına yönelik konuşan Kılıç, onların gayretli çalışmaları neticesinde Beykoz'da 3.dönemdir üst üste seçimleri aldıklarını belirterek; “Bu seçim, diğer seçimler gibi önemli bir seçim. Biliyoruz ki, anayasa ile ilgili bir oylama olmazsa bu seçimden sonra uzun süreli bir seçimsiz dönem olacak. Bizler gayretli çalışmalarla Beykoz'da belli bir seviyeye getirdik. Hepimizin bunda çok büyük emeği var. Bizim için bir oy bile önemlidir. Üzerimize düşen görevi bu seçimde de yapacağız” dedi. Bu süreçte SKM'nin oluştuğunu da söyleyen Kılıç, SKM Başkanlığı'na AK Parti Belediye Meclis Üyesi Tuncer Dede'nin getirdiğinin bilgisini partililerle paylaştı.

Tuncer Dede ise, kısa bir selamlama konuşması gerçekleştirerek, Beykoz'daki oy oranını yükseltmek için var güçleriyle çalışacaklarını söyledi.

Adem Sefer: Beykoz üzerine düşeni yine yapacaktır!

AK Parti Milletvekili Aday Adayı Adem Sefer de son konuşmacı olarak şunları kaydetti: “AK Parti'yi liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ve partideki kardeşlerimizle birlikte çığır açacak noktaya getirdik. Türkiye'nin ufkunun açılmasındaki en önemli adım yeni bir anayasanın yapılması. Bizler teşkilat olarak konan hedef, 400 milletvekili hedefi. Bunun için Beykoz payına düşeni inşallah bundan önce yaptığı gibi yapacak. Beykoz, 9 seçimdir Türkiye ortalamasının altında kalmadı.  Hep üstünde yer aldı. İnanıyorum ki, bu yeni süreçte de mutlaka Beykoz kendi üzerine düşeni yapacaktır. Teyamül sonucunda, hem burada hem Anadolu Yakası'nda bizlere sahip çıktılar. Ben bunun için çok teşekkür ediyorum. Rabbim hayırlısı nasip etsin diyorum. Beykoz'u layık olduğu yere hep beraber getirelim”.

Konuşmaların sonrasında parti mensuplarına söz verildi. Onların temennileri, istekleri ve düşünceleri alındı.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.