Siyasiler İncirköy Spor Kulübü'nün açılışında birleşti!

Siyasiler İncirköy Spor Kulübü'nün açılışında birleşti!

Mahir Taştan öncülüğünde açılan Beykoz İncirköy Spor Kulübü, siyasi parti temsilcilerini bir araya getirdi.

Beykoz'un en önemli mahallerinden biri olan ama, yıllardır spor kulübü olmayan İncirköy Mahallesi, Mahir Taştan öncülüğünde spor kulübüne kavuştu. İncirköy Spor Kulübü, Çukurçayır Meydan'ında mahalledeki gençlere ve çocuklara çeşitli spor dallarında hizmet vericek. ‘Uyuşturucunun düşmanı spordur' sloganı ile yola çıkan spor kulübünün açılışında tüm siyasi partiler ve önderlerleri de buluştu.

Açılışa; AK Parti Milletvekili Metin Külünk, CHP Milletvekili Mahmut Tanal, MHP Milletvekili Murat Başesgioğlu, Kaymakam Süleyman Erdoğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, CHP İlçe Başkanı Şevket Arıkan, MHP İlçe Başkanı Akif Taşdemir, Saadet Partisi İlçe Yönetimi, Teknik Direktör Aykut Kocaman, BİSK Başkanı Abdullah Yümsel, Muhtarlar Birliği Başkanı Hüsnü Kolcu, Kas-Der Başkanı Süleyman Çalık, ADD Beykoz Başkanı Mualla Sertdemir, AK Parti Belediye Meclis Üyeleri Erdal Demir, Tuncer Dede ve Yılmaz Özdemir, CHP Belediye Meclis Üyesi Cavit Gül, CHP Milletvekili Aday Adayları ve çok sayıda mahalle sakini katıldı.

Mahir Taştan: Uyuşturucunun düşmanı spordur!

Açılış konuşmasını gerçekleştiren İncirköy Spor Kulübü Başkanı Mahir Taştan; “50 yılı aşkındır Beykoz'umuzun en güzide mahallelerinden birinin spor kulübünün kurmanın onurunu, gururunu ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu zorlu yolda bizlere destek olan öncelikle yönetim kurulu arkadaşlarıma, Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek'e, Kas-Der Başkanı Süleyman Çalık'a, muhtarımız Şefik Yavuz Yılmaz'a çok teşekkür ediyorum. Biz bu yola tek bir amaçla çıktık ve dedik ki; ‘Uyuşturcunun düşmanı spordur ve İncirköy Spor Kulübü açılıyor'. Bizler sadece futbol kulübünden ibaret olmayacağız. Hentbol, voleybol, basketbol gibi sporun tüm kademelerini Beykoz'umuza tanıtmak için yola çıktık” şeklinde düşüncelerini aktardı.

Kulüp Başkanı Mahir Taştan, sözlerini tamamlamasının ardından sözü İncirköy Mahalle Muhtarı Şefik Yavuz Yılmaz'a verdi. Kısa bir konuşma yapan Muhtar Yılmaz; mahallede böyle bir ihtiyacı gidirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, gençlerin arkalarında olduklarını vurguladı.

Muharrem Kaşıtoğlu: Gençlerin eksikliğini gidermede başlangıç oldu!

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, öncelikle İncirköy Mahallesi'nin büyük bir ihtiyacının görülmesinden ötürü memnuniyetini dile getirerek başladığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “İncirköy Mahallesi, Beykoz'un gözde ve önde mahallerinden bir tanesi. Bu mahallemizde genç nüfusta oldukça fazla. Bugüne kadar gençlerimizin sosyal, kültürel ve spor anlamında faaliyet gösterebilecekleri bir alan maalesef bu mahallemizde olmadı. Arazi koşulları buna el vermedi. Bugün burada tohumu attığımız kulübümüz, gençlerimizin eksiklerini giderme anlamında başlangıç olacaktır”.

Mahmut Tanal: İthal edeceğimize, kendi sporcumuzu yetiştirelim!

CHP Milletvekili Mahmut Tanal da, Mahir Taştan'ı önemli bir ihtiyacı görüp, üzerinde faaliyete geçmesinden ötürü tebrik ederek; “Anayasamızın olmazsa olmazlarından 58.madde der ki; ‘Devlet, spor ve sporcunun gelişmesini, yetiştirilmesini sağlamaktan yükümlüdür'. Biz bu kadar sporcuları yurtdışından ithal edeceğimize, kendi sporcumuzu yetiştirmek zorundayız. Bu neden kaynaklanıyor? Sosyal devletin olmayışından...Tüm Beykozlular şunu bilmeli ki, Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidarında spor kulübü olmayan, çim sahası olmayan, yüzme sahası olmayan mahalle kalmayacaktır!” dedi.

Metin Külünk: İnsana değerin siyasi anlayışı olmaz!

AK Parti Milletvekili Metin Külünk, son derece önemli bir hizmetin gerçekleştiğini söyleyerek başladığını konuşmasında; “Bizim tarihimizde, mahallerimizde eşraf insanlar vardı. Kendilerine güvenilen, derdiniz olduğu zaman koştuğunuz abide eşraf insanlar vardı. O eşraf insanlar sayesinde o mahallede sukunet, huzur hakim olurdu. Bugün postmodern dünyada ihtiyaç duyduğumuz eşraf insanlardır. Bugün burada da siz eşraf bir şey inşaa ediyorsunuz. Mahallenizin gençlerinin meselelerine sahip çıkmak üzere dertlenen insanlar bir araya gelerek, biz spor kulübü etrafında bu şehrin çocuklarına sahip çıkmayı dert edindiğiniz için size teşekkür ediyorum. Bu gayretler, tarihe isim kazıyacak gayretlerdir. İnsana değerin siyasi anlayışı olmaz. Bu mesele, hepimizin meselesidir. Topyekün millet meselesidir. Millete ait meselelerde birlikte daha güzel işler yapacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Murat Başesgioğlu: Spor kulüpleri, karanlığa açılan bir ışık gibidir!

MHP Milletvekili Murat Başesgioğlu ise,  spordan sorumlu bir devlet bakanı görevini yapmış biri olarak böyle bir açılışta bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade ederek, şunları söyledi: “Yeni açılan bir spor kulübü, karanlığa açılan bir ışık gibidir. Sporun eğitim fonksiyonunda düşünürsek, adeta okullarda çocuklarımıza vereceğimiz iyi ahlak,  iyi vatandaş olmayı bu spor kulüpleri de yapabilirler. Türkiye'de bu zamana kadar tamamlayamadığımız eksikliğimiz budur. Önerimiz; her mahalleye, her semte spor kulübü kurulmak suretiyle Türkiye'de sporun eğitime olan katkısını birlikte hayata geçirmemiz lazım”.

Süleyman Erdoğan: Çocuklarımıza sahip çıkalım!

Kaymakam Süleyman Erdoğan, gençlere ve spora önem verilmesi gerektiğini, bunun da herkes açısından önemli bir görev olduğunun altını çizdi. Her mahallede bu tür çalışmaların yapıldığını kaydeden Kaymakam Erdoğan:   “Şu an olması gerektiğimiz yerde değiliz, daha çok yol almamız lazım. Ama imkan ve alt yapı meselesi. Beykoz'un imar sorunu tamamlandığında inanıyorum ki, gençlerimiz için alanlarda tam olacaktır. Bu milletin evlatlarını kurda kuşa yem etmemiz gerekiyor. Kötü alışkanlıklardan korumamız için çocuklarımıza sahip çıkmamız gerekiyor   “şeklinde konuşmasını tamamladı.

Konuşmaların sonrasında tüm protokol birlikte kulübün kurdelesini kesti. Daha sonra konuklara pilav ikram edildi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.