Çanakkale Zaferi'nin 100.yılı şehit aileleri ile beraber anıldı!

Çanakkale Zaferi'nin 100.yılı şehit aileleri ile beraber anıldı!

Çanakkale Zaferi'nin 100.yılı Beykoz Kaymakamlığı'nın ev sahipliğinde Beykozlu şehit aileleri ile birlikte anıldı.

Beykoz Kaymakamlığı tarafından düzenlenen Çanakkale Zaferi'nin 100.yıl dönümü şehitleri anma programında, Beykozlu tüm şehit aileleri bir araya geldi.

İBB Beykoz Koru Tesisleri'nde düzenlenen geceye; Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, İlçe Emniyet Müdürü Yüksel Toprak, İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Belediye Başkan Yardımcıları Hanefi Dilmaç, Salim Öztürk, Salih Elmas, Muharrem Kaşıtoğlu ve Mahmut Gülbasar, Şehit Aileleri Dernek Başkanı Erkan Erdoğan ile çok sayıda şehit yakınları katıldı.

Yücel Çelikbilek: Bu millet şehitlerini hiçbir zaman unutmayacaktır!

Gecenin ilk sözü Şehit Aileleri Dernek Başkanı Erkan Erdoğan'a verildi. Kısa bir selamla konuşması yapan Erdoğan, sözü hemen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'e devretti. Bu etkinliği her zaman yapmayı planladıklarını fakat imkanların el vermemesinden ötürü yıl da bir kez düzenleyebildiklerini belirten Başkan Çelikbilek; “18 Mart çok anlamlı bir gün. Tam 100 yıl öncesinde 18 Mart 1915'te bu vatan için canları feda eden, 250 bini aşkın insanımızı anmak için bugün kutlanıyor...İki tane konu var: Vatan ve şehitlik. Vatan, sıradan bir toprak değil. Vatan olunması için çok büyük bedellerle elde edilmesi gerekir. Vatan uğrunda şehit olmak, çok anlamlı ve önemli bir şey. Onu anlatmak sıradan bir olayda değil. Herkese de nasip olmuyor...Şehitlik, övünülecek bir olay. Makamı, Allah katında yüksek bir makam. Bu millet şehitlerini hiçbir zaman unutmayacaktır” dedi.

Süleyman Erdoğan: Şehitlik, herkese nasip olmaz!

Başkan Yücel Çelikbilek'in konuşmasının ardından sözü alan Kaymakam Süleyman Erdoğan da, 100.yıl önce şehitlerin kazandığı zaferi gururla tekrar andıklarını ifade etti. Toprağın vatan olması için şehitlerin olması gerektiğine vurgu yapan Kaymakam Erdoğan, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Vatana bağlılığı sağlayan, uğrunda şehit olan insanlardır. Bu bir nasip meselesi ve Allah katında yüksek makam. Şehitlik, gıpta edilecek bir şey. Allah, şehitliğin makamlarını da vermiştir. Ama şehitlik zirvesi, vatanı uğrunda canını kaybeden insanlardır”

Konuşmaların sonrasında İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş, şehitler için okuduğu dua ile geceyi kapattı.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.