Yücel Çelikbilek: Beykoz'a 9 halı saha daha yapacağız!

Yücel Çelikbilek: Beykoz'a 9 halı saha daha yapacağız!

Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen iştişare toplantısında Başkan Yücel Çelikbilek, amatör spor kulübü başkanları ve yöneticileri ile bir araya geldi.

Beykoz Belediyesi tarafından İBB Beykoz Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen iştişare toplantısında bu kez Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ilçedeki spor kulübü başkanları ve yöneticileri ile bir araya geldi.

Başkan Yücel Çelikbilek ve spor kulüpleri başkanları ile yöneticileri başta olmak üzere toplantıya; Kaymakam Süleyman Erdoğan, Belediye Başkan Yardımcıları Muharrem Kaşıtoğlu, Salim Öztürk, Hanefi Dilmaç ve Mahmut Gülbasar, İlçe Spor Müdürü Serkan Öcalmaz ve BİSK Başkanı Abdullah Yümsel katıldı.

Toplantı, spor kulüplerinin sorunları, eksikleri ve çözüm önerileri karşılıklı fikir alışverişi ile gerçekleşti.

Abdullah Yümsel: Spor camiamızın eksikleri var!

Toplantının açılış konuşmasını BİSK Başkanı Abdullah Yümsel yaptı. Spor camiasının sorunlarının bitmediğini söyleyen Yümsel, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu sorunları hem kendi içimizde hem de Belediye Başkanımız ve Kaymakamımızla birlikte tartışalım, konuşalım istedik. Çünkü, spor camiamızın inanılmaz eksikleri var. Bu eksiklerimizi gidermek için yıllardır hepimiz uğraşıyoruz. Bitirebilmemiz zor ama ne kadar azaltabilirsek bizim için iyi... Bu sorunları ayrı ayrı bugün ele alacağız. Çözüm noktasında neler yapabiliriz, onu konuşacağız”.

Yücel Çelikbilek: Bu dönem 9 tane halı saha çalışmasına başlayacağız!

Abdullah Yümsel'in ardından Beykoz Belediyesi'nin spora yönelik yapmış olduğu faaliyetler, katkılar sinevizyon gösterimi şeklinde katılımcılara sunuldu.

Sinevizyon gösteriminin sonrasında kürsüye çıkan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, spor kulüplerinin özverili bir iş yaptığına dikkat çekerek; “Sizin kazancınız insandır. Yoksa maddi anlamda buradan kazanç sağlamak mümkün değil. Burada harcama yaparsınız ama, en büyük kazancınız insan olur. Toplantıdan çıkan sonuçlarla inşallah daha fazla katkı yapacak işler yapmaya çalışırız...Spor kompleksimiz biterse, Beykoz biraz daha rahatlayacak. Hem kapalı spor yapma anlamındaki alan genişlemiş olacak, iki kapalı spor salonu elde etmiş olacağız hem yarı olimpik yüzme havuzu elde etmiş olacağız... Köktürk Spor Salonu'ndaki yüzme havuzunu yaptırmasaydık, Beykoz bugün ondan da mahrum kalacaktı. Bin 500 gencimiz bu spordan faydalanabiliyor. İyi ki yapmışız...Şahinkaya Spor Kompleksi'nin yukarıdaki alanında ise, bazı teknik sebeplerden dolayı sıkıntı var. 2-3 sene öncesinden bitme imkanı yok. Bittiği zamanda Beykoz'da çok ciddi bir spor alanı olacak. Beykoz stadımızı biliyorsunuz, vakıflardan aldık. Projenin son aşamasındayız...Bu sene 3 yerde halı saha çalışmasına başladık. Değirmendere'de çalışıyoruz, Alibahadır'da bitirmek üzereyiz, Soğuksu'da tamamladık. Bu dönem 9 tane daha yer başlayacağız. Paşabahçe Spor Sahamızla ilgili bir tribün yapma düşüncemiz var” şeklinde konuştu. Spor kulübü binalarınında amacına uygun kullanılması gerektiği konusunda kulüp başkanlarını uyaran Başkan Çelikbilek, gençlere örnek olunması gerektiğini vurguladı.

Son konuşmacı olarak sözü alan Kaymakam Süleyman Erdoğan' da spor denildiğinde sadece akıllara futbol gelmemesini, Beykoz'da farklı branşlara yönelen, yönelecek olan potansiyelin olduğunu ifade etti. Kaymakam Erdoğan, sporu halka mal edemediklerini, sağlıklı toplum kültürünü oluşturamadıklarını söyledi. Doğa sporlarına da yönenilmesi gerektiğini belirten Kaymakam Erdoğan, spor kulüplerine farklı branşara yönelmeleri konusunda çağrıda bulundu.

Toplantı, karşılıklı fikir alışverişi ile devam etti.

 

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.