Başarılı öğrenciler yaza bisikletle girdi

Başarılı öğrenciler yaza bisikletle girdi

Beykoz Belediyesi, 2014-2015 eğitim- öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla Karne Şenliği ve Bisiklet Dağıtımı Töreni düzenledi.

Beykoz Belediyesi, 2014-2015 eğitim- öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla Karne Şenliği ve Bisiklet Dağıtımı Töreni düzenledi. Okullarında başarı gösteren 511 öğrencinin bisikletlerine kavuştuğu Karne Şenliği'nde öğrenciler Gökçe'nin konseriyle doyasıya eğlendi. 

Beykoz Belediye Meydanı'nda gerçekleştirilen Karne Şenliği ve Bisiklet Dağıtım Töreni'ne Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, öğrenciler ve veliler katıldı. 

Bisikletler 4-5-6-7 ve 8. sınıf öğrencileri arasından 1.- 2. ve 3. olanlara hediye edildi.  

Başkan Çelikbilek:  “Bu yıl 3 Bin Bisiklet Dağıtıyoruz”

Karne Şenliği'nde konuşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek tüm çocuklara bisiklet dağıtmayı hedeflediklerini belirterek: “Biz sadece okullarında başarılı olan 511 öğrencimizin değil tüm yavrularımızın bisikleti olsun istiyoruz. İlçedeki öksüz ve yetimlere çocuklarımıza maddi durumu iyi olmayan ihtiyaç sahiplerine de belli bir süre içinde  bisiklet hediye edeceğiz. Her sene düzenlediğimiz Beykoz Çayır Festivali kapsamında sünnet olan çocuklarımızla birlikte bu yıl toplam 3 bin bisiklet dağıtmış olacağız' dedi.

Başkan Çelikbilek: “Bisiklet Sporunu Yaygınlaştırmak İstiyoruz.”

Bisiklet sporunu yaygınlaştırmak için ilçede düzenlemeler yaptıklarını da söyleyen Başkan Çelikbilek: “Bisiklet sporu her yaş için uygun ve çok faydalı. Bizde bu sporu yaygınlaştırmak istiyoruz.  Bisikletlerin kullanımı için farklı yollar yapacağız, zaten yeni imar planlarında bu alanları da tespit ettik. Daha sonraki aşamada müsabakalara katılama düşüncesindeki yetenekli sporcularımıza profesyonel anlamda yeni bisikletler vereceğiz. Bisiklet sporunun ilçemizde özel bir spor dalı, beraberinde şampiyonluklar da getirecek bir spor dalı olmasını arzu ediyoruz.' şeklinde konuştu.

Kaymakamlıktan Başarılı Öğrencilere Destek

Beykoz Belediyesi'ne eğitime ve ilçeye katkıları dolayısıyla teşekkür eden Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan da ihtiyaç sahibi başarılı öğrencilere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı kanalıyla destek vereceklerini ve başvuruları Eylül ayı itibariyle alacaklarını söyledi. 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ise Beykoz Belediyesinin okullara bilgisayar ve projeksiyon dağıtımında Çocuk Kitapları Fuarı'na yeni okulların yapımında yazar öğrenci buluşmasına kadar pek çok alanda eğitimin yanında yer aldığını belirterek teşekkürlerini iletti.  

Konuşmaların ardından Başkan Yücel Çelikbilek, Kaymakam Erdoğan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay bisikletlerini takdim etti.

Öğrenciler Karne Şenliği sahne alan Pop Müzik sanatçısı Gökçe'nin konseriyle eğlenceli bir gün geçirdi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.