Beykoz gururlu ve dimdik ayakta!

Beykoz gururlu ve dimdik ayakta!

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, 7 Haziran'da gerçekleştirilen Genel Seçim'in ardından ilk Danışma Meclisi toplantısını gerçekleştirdi.

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, 7 Haziran'da gerçekleştirilen Genel Seçim'in ardından düzenlediği Danışma Meclisi toplantısı ile bir araya geldi.

Danışma Meclisi'nde; genel seçim sonuçlarının değerlendirilmesi yapılırken teşkilat, aynı heyecanla yola devam ettiğinin mesajını verdi. Tüm konuşmacılar ayrıca yüzde 41'lik oyun küçümsenecek bir oy oranı olmadığına dikkat çekerek, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük oy oranlarından biri olduğu vurgulandı.

Prof.Dr Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıya; İl Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Kılıç, İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Belediye Başkanı Yücel Çelik, Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, eski İlçe Başkanı Adem Sefer, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

Mustafa Gürkan: Biz sadece es verdik!

Toplantının ilk açılış konuşmasını gerçekleştiren İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, seçimlerde tek başına iktidara gelemediklerini ancak, halen birinci parti oldukları ifade ederek, yüzde 41'lik oyun Türkiye Cumhuriyeti Tarihi'nde en büyük oy olduğuna dikkat çekti. Bu oy oranının 13 yıl iktidarda kalan bir parti için çok iyi olduğunu belirten Gürkan, konuşmasının devamında şunları söyledi: “O kadar manipülasyona rağmen yine bu seçimden tek başına iktidar olamasak bile galip geldik. Daha coşkulu bir oy beklerdik ama, Türkiye Cumhuriyeti Tarihi'nde yüzde 41 oy yine çok yüksek. Sonuçlara rağmen biz parti tabanı olarak moralimizi, motivasyonumuzu birbirimize destek vererek yüksek tutuyoruz. Taban dimdik ayakta! Motivasyonumuzu sağlamak için tüm kademelerimizle seçimin ardından toplantılar gerçekleştirdik. Amacımız, teşkilatımızı daha da güçlendirmek. Pankartlarımızı asdık. Beykoz'u mahalle mahalle gezerek Beykoz halkına desteklerinden ötürü teşekkür edeceğiz. AK Parti 56 şehirde 1., 23 şehirde 2., 2 şehirde 3. oldu. CHP ve MHP'nin çoğu ilde milletvekili yok. Biz parti olarak kısa bir es verdik. Bizim aldığımız bu oy oranını ne MHP  ne de CHP sadece Ecevit dönemi hariç görmemiştir. Bizi mutlu eden bir şey var; teşkilatımız seçim sonuçlarından beri daha fazla çalışmak istiyor. Buna seviniyoruz. Seçim sonuçlarını büyüklerimizin iyi değerlendirdiğine eminim. AK Parti çok daha güzel günleri görecektir. Biz her gün sahada 200-250 kişi çalıştık, bu ciddi bir avantajdı. Partimin her kademesinde görev yapan kardeşlerime teşekkür ediyorum. İnşallah çok daha verimli bir teşkilat olacağız. Doğu kökenli kardeşlerimiz desteklerini asla burada bizden çekmedi. Onlara çok teşekkür ediyorum. Onlar bizim dostumuz, kardeşimiz...Bundan sonraki seçimde daha güçlü çıkacağız!”.

Mustafa Gürkan'ın ardından kısa bir söz alan SKM Başkanı Tuncer Dede de, sahada çok çalıştıklarını ve sıkmadık el, çalmadık kapı bırakmadıklarını vurgulayarak, tüm parti mensuplarına seçim çalışmalarında gösterdiği gayretlerinden ötürü teşekkür etti. Sonuçların hayır getirmesini dileyen Dede, bundan sonra yollarına daha iri ve diri olarak devam edeceklerini söyledi.

Mehmet Güler: Biz iktidarın değil, davanın savunucusuyuz!

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler ise konuşmasında; “Biz iktidarın değil, davanın savunucusuyuz! Biz bu bayrağı çok farklı noktalardan buraya getirdik. Türkiye bu davanın savunucusu olduğunu oylarıyla gösterdi ve 1. parti çıktık. Sancak düştüğü yerden kalkar. Bu güçte hamdolsun, teşkilatımızda var. Biz gençler olarak 97 gündür sahalardayız, mesafe kat ediyoruz, nefer oluyoruz. Bu seçimin sonucunda kaybeden tüm dünyadaki müslümanlar oldu. Tüm müslümanların umudu biz olmuşuz. Bunu bir kez daha gördük. Daha iyi noktalara inşallah hep birlikte geleceğiz” dedi.

Gaye Zayıf: Oyumuz küçümsenecek bir oy değil!

Hemen ardından kürsüdeki yerini alan Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf da; “Birlikte güzel bir atmosferde seçim geçirdik. Sonuca üzüldük. Tabir yerindeyse kahrolduk. Kademem ağlayarak geldi, güçlü görünmeye çalıştım. Sabah uyandığımda hayal kırıklığı yaşadım. Ne yapsalar boş, gökten karar var, diyorduk. İlçe Başkanımız sağolsun, aradı ve motivasyonumuzu yeniden sağladı. Her şer de bir hayır vardır, dedik. O kadar manipülasyona rağmen aldığımız oy küçümsenecek bir oy değil. Aynı aşkla, şevkle yolumuza yürümeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yücel Çelikbilek: Biz Beykoz'da da, İstanbul'da düşmedik!

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise, yaptığı konuşmada şu noktalara değindi: 'Sizler burada bitmeyen, bitmeyecek olan enerjinizi sergiliyorsunuz. Siz düşmediniz, ayaktasınız! Biz Beykoz'da da, İstanbul'da düşmedik! Yüzde 41'i kimse küçümsemesin. Bu millet bizi itmedi, yanında ayırmadı. SKM'lerimizi kapatmadık.  Seçime her zaman hazırız. Biz bu işi Allah için yapıyoruz, hesap için değil. Bizim olmadığımız hükümet olmaz. Türkiye AK Partisiz olmaz. Yüzde 40'ı biziz. Oyumuzu düşüren bir sebep çözüm süreci oldu. Bu konu üzerinden istifade edenler oldu. Biz şarkımızdaki gibi tek devlet, tek vatan...Bu milletin bölünmesi söz konusu olamaz. Türkiye'de, dünyada AK Partisiz olmaz. Bu seçim sonucuna dış güçler, dış ülkeler sevindi. İsrail sevindi. Bu CHP'li, MHP'li kardeşlerim için bir anlam ifade etmiyor mu? Bununla aynı sevinci benim yurttaşım nasıl yaşar?  Amerika, Avrupa Parlamentosu seviniyor... Seçimde gayret gösteren parti mensuplarına yürekten teşekkür ediyorum. Beykoz'da destan yazdınız. Kimse moralini bozmasın. Sevinmek sizin hakkınızdır. Beykoz halkı hiçbir zaman bizi mahçup etmedi. Biz ülkenin her yerine hizmet ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz. Beykoz halkı bizim başımızın tacıdır”.

Başkan Çelikbilek'in ardından sözü alan ve kısa bir selamlama konuşması yapan İl Başkan Yardımcısı Hasan Kılıç ve eski İlçe Başkanı Adem Sefer'de; aynı düşünceleri destekleyerek, yüzde 41'lik oyun azımsanmaması gerektiğine vurgu yaparak, yarına daha güçlü bir teşkilatla hazırlandıklarını söyledi.

Toplantı, dilek-temenniler bölümü ile sona erdi.

 

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.