Beykoz'da sahurun manevi bereketi birlikte paylaşıldı

Beykoz'da sahurun manevi bereketi birlikte paylaşıldı

Beykoz Belediyesi ilçe sakinlerini gecenin bereket ve feyzinin paylaşıldığı sahur programında ağırladı.

Beykoz'da Ramazan Ayı'nın güzelliği ilçenin her köşesinde sokak iftarlarıyla yaşanırken Beykoz Belediyesi ilçe sakinlerini gecenin bereket ve feyzinin paylaşıldığı sahur programında ağırladı. Sahur sofrasına 7'den 70'e bin 500 ilçe sakini katıldı.

Her akşam 3 farklı noktada kurduğu sokak iftarlarıyla ilçe sakinlerinin dayanışmasına ve kaynaşmasına öncülük eden Beykoz Belediyesi, bu kez de gecenin bereketini paylaşmak için Belediye Meydanı'nda sahur sofrası kurdu.

Sahur vaktinin manevi güzelliğini kalabalık bir sofra etrafında yaşamak için aileleri, komşuları ve çocuklarıyla alana gelen ilçe sakinlerine, kahvaltılık, börek, çay, çorba ve meyveden oluşan sahurluk ikramı yapıldı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Belediye Başkan Yardımcıları M. Hanefi Dilmaç,  Salim Öztürk, Mahmut Gülbasar, Eyüp Salih Elmas, meclis üyeleri ve danışmanlar da geceye iştirak ederek ilçe sakinleriyle sahur yaptı.

Ramazan'ın her anını ilçe sakinleriyle paylaşmak üzere sokak iftarlarının yanı sıra sahur sofralarını da gelenek hale getirdiklerini ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Her yıl 100 bini aşkın ilçe sakinimizi bu sofralarda misafir ediyoruz. Kardeşlik ikliminin tüm ilçede hissedilmesini, sosyal dayanışmanın ve komşuluğun ilçemizde artmasını arzu ediyoruz. Her sene bu sofralara vatandaşımızın ilgisi ve katılımı çoğalıyor. İftar anı ve sahur vakti manevi ve bereketli anlar.  Bu vesileyle ilçemizde kurduğumuz, sokak iftarlarını,  gönül sofralarını ve sahur programlarını renklendiren, bizimle Ramazan'ın sevgi, kardeşlik, iklimini paylaşan herkese teşekkür ederiz” dedi.

Mavi Karadeniz TV'nin canlı yayın yaptığı programda ilahiler ve dualar okundu.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.