Bosna Hersek'e 4 bin 500 kişilik iftar! Ordu'ya Beykoz Tepesi

Bosna Hersek'e 4 bin 500 kişilik iftar! Ordu'ya Beykoz Tepesi

Beykoz Belediye Meclisi, Temmuz ayı ilk oturumunda kardeş belediyelere yapılacak çalışmaları görüştü.

Beykoz Belediye Meclisi, Temmuz ayı ilk meclis oturumunu Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek yönetiminde gerçekleştirdi. Meclisi, CHP İlçe Başkanı Şevket Arıkan'da takip etti

Açılış ve yoklamanın ardından 05.06.2015 tarihli tutanak oylandı. Sonrasında Beykoz'un Bosna Hersek'teki kardeş şehri Srebrenica'da iftar verilmesi ve diğer kardeş belediyelerde yapılacak çalışmalar görüşüldü. 

Meclisin ilk sözünü Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk aldı. Öztürk; gündeme ek olmak üzere 10 Temmuz günü kardeş  kent Kosova Prizren'de yapılacak olan iftar programı için 2 tane meclis üyesinin belirlenmesi gerektiğini söyledi.

Srebrenica'da 4 bin 500 kişilik iftar sofrası kurulacak!  

Beykoz Belediyesi bu yıl da Bosna Hersek'in Srebrenica şehrinde 4 bin 500 kişilik iftar sofrası kuracak. Belediye Meclisi tarafından alınan karar doğrultusunda Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç ve meclis üyeleri Yakup Özbek ile Kerem Ersin, 10-12 Temmuz 2015 tarihleri arasında Srebrenica kurulacak iftar sofralarına iştirak edecek.

Srebrenica şehrinde yapılacak Spor Salonu projesinin uygulanması için Fen İşleri Müdürlüğü bütçesinden toplam KDV dahil 309.077,30 Euro'nun (ödeme emrinin düzenlendiği günkü Merkez Bankası'nın kur değeri miktarınca hesaplanacak meblağın) hak edişlerinin kontrolleri ve onayları yapıldıkça, Srebrenica Belediye Başkanlığına ödenmesi hakkındaki Fen İşleri Müdürlüğü teklifi ise; Teklif Plan ve Bütçe Komisyonu'na havale edildi.

Ordu'ya Beykoz Tepesi Sosyal Yaşam Alanı!

Meclis, ayrıca Ordu'nun Mesudiye ilçesine ‘Beykoz Tepesi Sosyal Yaşam Alanı' yapılması hakkındaki Fen İşleri Müdürlüğü teklifi de görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu havale etti.

Belediye Meclisi Temmuz Ayı'nın 2. toplantısı için 8 Temmuz Çarşamba günü toplanacak. 

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.