Beykoz'da sivrisinekle mücadele sürüyor

Beykoz'da sivrisinekle mücadele sürüyor

Beykoz Belediyesi yaz mevsimi ve artan sıcaklarda vatandaşlar için en büyük sorunların başında gelen sivrisinekle etkin bir mücadele yürütüyor.

Beykoz Belediyesi yaz mevsimi ve artan sıcaklarda vatandaşlar için en büyük sorunların başında gelen sivrisinek ve uçkunlarla mücadelede gece gündüz etkin bir çalışma yürütüyor.  

Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen sivrisinek ve uçan kanatlılarla mücadele çalışmaları her yıl Mayıs ayı başından başlayarak Eylül ayı sonuna kadar aralıksız devam ediyor.

Ekipler vatandaşların sağlığı ve huzuru için 4 ayrı bölgede haftanın 6 günü gece ve gündüz olmak üzere ilaçlama çalışması yapıyor. Vatandaşlardan gelen istek ve şikayetler de program dâhilinde yanıtlanıyor.

İlçe sınırları içindeki özellikle sulak alanlar gübrelik, fosseptikler olmak üzere sinek üreme alanı olabilecek her nokta ekipler tarafından düzenli olarak ilaçlanıyor.

Haşere İlaçlaması da Yapılıyor

Temizlik İşleri haşere ekipleri ayrıca vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda ilçe sınırları içerisinde ilaçlama çalışmalarını da yürütüyor. Özellikle bit, pire, kene ve hamam böceği gibi haşerelere karşı, açık ve kapalı alanlarda ilaçlama yapılarak şikâyetler gideriliyor.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.