Beykoz'dan en güzel bayram mesajları...

Beykoz'dan en güzel bayram mesajları...

Kurban Bayramı'nın 2.gününde siyasi partiler teşkilat mensuplarıyla, dernekler üyeleriyle, belediye protokolü ise ilçe sakinleriyle bir araya gelerek, bayramlaştı.

Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi Beykoz'dan da Kurban Bayramı'nda hem ilçe protokolü hem vatandaşlar birlik ve berabelik mesajının en güzel örneğini sergiledi.

Siyasi partiler ilçe teşkilatı ile bir araya gelirken, bazı derneklerde üyeleriyle, Beykoz Protokolü ise, ilçe sakinleriyle bir araya gelerek, bayram coşkusunu yaşadı. İlçe protokolünden her konuşmacı, birlik ve beraberliğe vurgu yaparak, bu bayramda terör sonucu yaşamını yitiren şehitleri andı ve bu bayramın kutlanışını şehitlerin verdiği canlar sayesinde olduğuna işaret etti.

İlçe parti binalarından başlayan bayramlaşma, Beykoz Belediye Meydan'ında devam etti.

AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan: Kardeşliğin, beraberliğin, dostluğun standartları daha farklı bir şekilde belirlenecek ve yeniden yazılacak!

AK Parti'de sabah saatlerinde başlayan geleneksel bayramlaşma törenine, bir çok teşkilat üyesi katıldı. İlçe Başkanı Mustafa Gürkan ve ilçe yönetiminin yanı sıra; Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, AK Parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf ve Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler' de törene katılan isimler arasında oldu.

Toplantı odasında gerçekleşen bayramlaşma töreninde konuşma gerçekleştiren İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, öncelikle sözlerine herkesin Kurban Bayramı'nı kutlayarak başladı. Konuşmasında Türkiye'de son günlerde yaşanan artan terör olaylarına ve hac esnasında izdiham sonucu yaşamını kaybeden Müslümanlara değinen Gürkan, 1 Kasım seçimlerinde de büyük bir güçle çıkacaklarının vurgusunu yaptı. Gürkan, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Hamdolsun, bir bayramı daha bu kubbe altında birlik ve beraberlik içerisinde, bir takım üzüntülerimiz var ama, geçirmeyi Rabbim nasip eyledi. Zor bir ülkede, zor topraklarda yaşıyoruz. Ama hamdolsun ki, tek bayrak ve tek devlet olarak bir bayramı daha geçirdik. Bu çok kolay değil. Bu coğrafyada hiç kolay değil. Çünkü,  bu coğrafya insanlığın başladığı yer. Burada yaşayanlar hep bir takım sıkıntılarla imtihan olmak zorundadırlar. Ama Rabbim dağına göre kar verirmiş... Hac da 1000'e yakın Müslüman kardeşimizi kaybettik. Az miktarda da Türkler var... Ben burada bir ders çıkardım. Oranın da, o toprakların da bizim kültürümüze, estetiğimize, ahlakımıza ihtiyacı var...Kudüs, kutsallığın başkentidir.  Bana da gitmek nasip oldu. Herkese orada kendi kutsalını yaşamayı nasip ediyor.  Geçen gün Mescid-i Aksa'nın içerisinde ibadet edenler varken, çok yakışıksız tavırlar oldu. Bu ülkenin, bu topraklardaki bir takım değerleri bu ülkeye değil; bu ülkeyle beraber, bu coğrafyaya, Kudüs'e, Mekke'ye de ihtiyacı var. Biz de AK Parti olarak bu değerleri korumak için 13 yıldır savaş veriyoruz. Hatalarımız, noksanlarımız var. Hatasızlık, sadece Allah'a mahsustur.  Ama her zaman üzerine koyarak, iyi niyetle istikametli yürüdük. İnşallah bundan sonrada yürüyeceğiz! İlerleyen günlerde bu topraklarda kardeşliğin, beraberliğin, dostluğun standartları daha farklı bir şekilde belirlenecek ve yeniden yazılacak. Bu yeni bir doğuşun, yeni bir dirilişin habercisi olacaktır. Teşkilatlarımızla, bize oy veren kardeşlerimizle inşallah bu süreci yeniden bir şahlanış dönemi olarak bu topraklarda yaşayacağız. Seçimide güzel bir şekilde tamamlayarak, yeni Türkiye yolunda güzel adımlarla ilerlemiş olacağız”.

Mustafa Gürkan'ın sonrasında Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu ve Milletvekili Erol Kaya'da kısa birer konuşma gerçekleştirdi. Teşkilat mensuplarının ve tüm İslam aleminin bayramını kutlayan Vekil Erol Kaya'da birlik ve beraberliğe dikkat çekerek, bu ülkenin kardeşliğini kimsenin bozamayacağını söyledi.

CHP  İlçe Başkanı Şevket Arıkan: Biz bu ülkenin çadırının direğiyiz!

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı'da bayramlaşma geleneğini bozmayarak, parti mensupları ile bir araya geldi.

İlçe yönetimi ve CHP Grup Başkan Vekili Gülay Demirel eşliğinde parti mensuplarına hitaben konuşma yapan İlçe Başkanı Şevket Arıkan, CHP'nin ‘Önce Türkiye' başlıklı seçim broşüründe yer alan maddeleri, seçim vaatlerini anlattı. AK Parti'nin 13 yıllık iktidar döneminde Türkiye'nin düştüğü olumsuz durumlara dikkat çekerek konuşmasına başlayan Arıkan; gençliğe şüpheli değil, adil, saf ve potansiyel bir gelecek olarak bakılması gerektiğinin altını çizerek: “Özgürlük alanlarımızı genişletmeliyiz. Cumhurbaşkanlığının anayasal sınırlara çekilmesi, medyanın denetlenmesi, örtülü ödeneğin denetlenmesi gerekir. Bu Cumhuriyet Halk Partisi'nin 13 ideolojisinden biridir. CHP, emekçi bir partidir. 14 temel ilkesi vardır. 7 Haziran sonrası koalisyon görüşmelerinde en temel ilkelerimizdir. 5 temel sorunumuz var. Ekonomimiz kötüye gidiyor. Seçim dönemiyle kapatmaya çalışıyorlar. 13 yılda 25 eğitim değişikliği yaptılar. CHP, hiçbir İmam Hatip Lisesi'ni kapatmayacaktır! Daha modern hale getirecektir. İmam Hatip Liseleri şu an teokratik bir eğitim vermektedir. Matematik, fizik yok. Temel düzeyde. 3. sorunumuz; dış politika. Dış politika diye bir şey yok, olgusu var. Dış politika da yanımızda olan tek bir ülke yok. Atatürk'ün ‘Yurtta sulh, cihanda sulh' anlayışını kaybettik. İslam anlayışı, kendimiz gibi olmayanın boğazını kesecek duruma geldi. IŞİD sınırlarımızda. Tezkerenin içeriği IŞİD'e karşıdır. IŞİD'e karşı olan mücadele için tezkereye ‘evet' denildi. Atalarımız, ev alma komşu al demiştir. 4.sorunumuz, temel haklara dayalı daha genişletilmiş bir anayasa. 5.sorunumuz, kürt sorunu. Biz çözeriz! Samimi ve dürüst davranacağız. Çok açık olacak, gizli ajandamız olmayacak. Millete hesap vererek, bu bilinçle hareket edeceğiz. Bütün bunlar mecliste olacak, Oslo'daki otel odasında değil. Halkın bilmediği yerde değil. Dolmabahçe protokolünde değil. Kürt sorunu parlemento zemininde çözülecek. 15 şehidimiz öldü diyoruz ama, dağda kaç insanımızın öldüğünü bilmiyoruz. Bu kan böyle devam edemez! CHP, HDP ile görüşüyor, AKP ile görüşüp tartışabiliyor. CHP'den başka güvenilir bir parti yok. Birbirlerine güvenmiyorlar. Biz bu ülkenin çadırının direğiyiz. Tabandaki seçmende CHP'ye bakıyor, umudunu ona bağlıyor. Siz  bu partinin öncülerisiniz, gerillalarısınız. AKP'nin 13 yılda nereye geldiği belli. Bu ülkeyi CHP yönetir, özellikle hazine seçim bildirgesinden sonra egemen olmaya çalıştı. Enerjinizi ikna etmenizin mümkün olmadığı kişilere harcamayın; şunu sorun 13 yılda ülkeninin geldiği durumdan memnun musun? CHP tek güvenilir partidir. Bizler de delege olarak, mahalli yöneticiler olarak  güvenilir olmaktan gurur duyuyorum” şeklinde konuştu.

Şevket Arıkan'ın konuşmasının sonrasında parti mensupları kendi arasında bayramlaştı.

Belediye Meydanı'nında protokol, vatandaşla buluştu!

Siyasi partilerin ilçe binalarında gerçekleşen bayramlaşma töreni daha sonra Belediye Meydanı'nda devam etti. Kurban Bayramı Beykoz Belediyesi'nin düzenlediği geleneksel bayramlaşma töreniyle ilçe sakinlerini buluşturdu. 7'den 70'e Belediye Meydanı'nda toplanan vatandaşlar birlik, beraberlik ve dayanışmanın en güzel örneğini sergiledi.

Kurban Bayramı'nın 2. günü düzenlenen bayramlaşma törenine; Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcıları Muharrem Kaşıtoğlu ve Salim Öztürk,  Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Sururi Saydam, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, AK Parti İlçe Eski Başkanı Adem Sefer, belediye meclis üyeleri, ilçedeki sivil toplum kuruluşlarını ve siyasi partilerin temsilcileri, muhtarlar ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaymakam Ahmet Katırcı: Şehitlerimizin can vermesi sayesinde bizler bugün özgürce bayram yapabiliyoruz!

Bayramlaşma töreninde ilçe sakinlerine hitap eden Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, “Toplumları millet yapan dini ve milli bayramlarımızdır.  Bayramlar toplumun ulaşamadığımız kesimleriyle buluşma ve kucaklaşma vesilesidir. Biz bayramı kutlarken maalesef Suriye'de,  Irak'ta, Suudi Arabistan'da bayram yapamayan nice kardeşlerimiz var. Hac da vefat eden  şehitlerimizi ve ülkemizdeki şehitlerimizin hepsini rahmetle anıyoruz. Şehitlerimizin can vermesi sayesinde bizler bugün özgürce bayram yapabiliyoruz. Bu duygularla Kurban Bayramı'nın dünya barışına ve tüm insanlığa örnek olmasını temenni ediyor ve tüm ilçe sakinlerimize iyi bayramlar diliyorum” dedi.

Beykozluların Kurban Bayramı'nı tebrik eden Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu da:  “Bu bayramı, ülkemizdeki terör olayları, İslam Coğrafyasındaki sıkıntılar ve Hac vazifesini yerine getiren hacıların vefatı dolayısıyla acıların gölgesinde geçiriyoruz. Allah şehitlerimizden razı olsun, biz bu bayram günü birlik ve beraberlik içerisindeysek şehitlerimiz sayesindedir. Bayramı güzel yapan dostlar ve arkadaşlarla bir arada olmaktır. Siz değerli ilçe sakinlerimizin katılımıyla belediye meydanımızda güzel bir bayram yaşıyoruz. Allah hiçbir zaman birlik ve beraberliğimiz bozmasın ve sizlere sevdiklerinizle sağlık, huzur ve esenlik içerisinde nice bayramlar nasip etsin. Kurban Bayramınız kutlu ve mübarek olsun” şeklinde konuştu. 

Konuşmaların ardından Kaymakam Ahmet Katırcı, belediye başkan yardımcıları, ilçe protokolü ve vatandaşlar birbirleriyle bayramlaştı. Kaymakam Katırcı'nın bayramlaşma esnasında her çocuğu alnından öpmesi ise, bayramın en güzel ve en samimi örneğiydi.

Bayramlaşma töreninde gelenek olduğu üzere vatandaşlara etli pilav, ayran ve tatlı ikram edildi. Belediye Meydanı'ndaki törenin ardından Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu ve beraberindeki heyet Yenimahalle Şenlik Camisi, Değirmendere, Alibahadır ve Zerzavat Mahallelerini ziyaret ederek vatandaşlarla bayramlaştı. 

Beykozlu Doğu Karadenizliler de bayramlaştı!

Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği'de geleneksel bayramlaşmasını kendi dernek üyeleri ile gerçekleştirdi.

Dernek Başkanı Emin Yavuz öncülüğünde derneğin lokalinde bir araya gelen üyeler birbiriyle bayramlaşarak, sohbet tadında bayram geçirdi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.